Home / News / Mały świat, duże oczekiwania

Mały świat, duże oczekiwania

Od pewnego czasu krążą ogólnikowe informacje o nowej grze Days of Wonder, propagowane przez oficjalną tubę wydawcy. Wreszcie pojawiły się konkrety. Gra będzie nosiła tytuł Small World i zostanie wydana w formacie pudełkowym charakterystycznym dla Ticket to Ride czy Mystery of the Abbey. Gra została zaprojektowana przez Philippe’a Keyaertsa, twórcy znanej w niektórych kręgach gry Vinci z roku 1999. Podobieństwo do poprzedniej produkcji francuskiego autora będzie zauważalne, szczególnie w grywalności. Zmieni się klimat, bo w Small World przeniesiemy się do świata fantasy, pełnego orków, gigantów, krasnoludów, elfów etc. etc. Każda z tych ras będzie walczyła o hegemonie na kontynencie.

Small World będzie przeznaczone od 2 do 5 graczy, za prawidłowe skalowanie rozgrywki w zależności od ilości graczy będzie odpowiedzialna dwustronna plansza. Do tego w pudełku znajdziemy 14 dostępny ras, z odpowiednimi elementami oraz 20 specjalnych znaczników do konfigurowania swojej własnej rasy. Premiera spodziewana jest w kwietniu tego roku.

To już nie ten okres gdy oczekiwałem każdej gry Days of Wonder z wielką niecierpliwością. Skoncentrowanie się na klepaniu kolejnych rozszerzeń do Battlelore, Memoir i Ticket to Ride trochę oddaliło mnie od tej firmy. Co by jednak nie mówić chętnie zobaczę czy znana firma budzi się trochę z tego rozszerzeniowego letargu. Wizualnie na pewno Small World będzie pięknie, co widać już po rysunkach z oficjalnej strony gry.

[BGN]

 

Facebook Comments

6 komentarzy

 1. fajnie gdyby small world miało sukces little big planet 😉

  mnie się podoba cała idea, choć nie grałem ani w Vinci, ani w Tempusa – tylko w Evo 🙂

 2. Wow, muszę przyznać, że się nakręciłem na tą grę. Przypuszczalna cena to $50/€45 jak podają na stronie Days of Wonder

 3. Jest cholernie kolorowo, ale w ten fajny sposób. Zapowiada się niezła rzecz, wykonanie z pewnością będzie na światowym poziomie, ciekawe jak z samą mechaniką.

 4. Gdyby człowiek miał do dyspozycji takich grafików, którzy by mu prototypy robili… Ahh… Ile wspaniałych gier mogłoby wyjść. A tak bardzo prawdopodobne, że tylko popatrzeć będzie bardzo miło, a z mechaniką będzie kiepsko.

 5. @Konev – a możesz trochę rozszerzyć swoje czarnowidztwo? Bo mam wrażenie, że opierawsz swoje przypuszczenia na tym jak miałeś akurat ochotę napisać…..

  No chyba, że grałeś już w jakiś prototyp na targach czy coś w tym stylu – wtedy ok – masz prawo.

  “… bardzo prawdopodobne…” – jak tak bardzo to wyjaśnij bardzo Cię proszę, bo sprawia, że tak BARDZO?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jedenaście − 9 =