Home / News / Agricola na kolanach!

Agricola na kolanach!

Wbrew życzeniom wielu popleczników totalitarnego ucisku i rozpuszczanym przez nich haniebnym paszkwilom o zniknięciu La Resistance, z dumą ogłaszamy nasz kolejny sukces. W pierwszym prawdziwie wolnym i uczciwym plebiscycie użytkownicy forum serwisu www.gry-planszowe.pl wykazali, iż duch w narodzie nie ginie, a manipulacje i propaganda fanów twórcy Fasolek zostaną rozbite żelazną pięścią bojowników ruchu oporu. W głosowaniu na najlepszą osobistą Grę Roku 2008 (zorganizowanym przez użytkownika Tommy) Agricola nie tylko została wyprzedzona przez popularną w pewnych kręgach (które to kręgi są w chwili obecnej pod wnikliwą obserwacją La Resistance) karciankę Race for the Galaxy, ale upokorzył ją również hit sprzed lat, czyli Osadnicy z Catanu. W ścisłej czołówce znalazł się również znany i powszechnie chwalony Dominion oraz uznane arcydzieło naszych braci z południa Through the Ages. Niech to będzie przestrogą dla wszystkich chcących koronować Agricolę polską Grą Roku – ta gra-wydmuszka usłyszała gromkie „NIE!” od polskiego środowiska planszówkowego i z jego błogosławieństwem rozliczymy wszystkich pokrętnych i nieuczciwych jurorów! La Resistance czuwa!


 

Facebook Comments

15 komentarzy

 1. Jak zwykle w Games Fanatic – bzdury i plotki bez podania źródła*, Agricola nie została upokorzona przez Osadników tylko zajęła z nimi ex aequo drugie miejsce! Co za koszmarna manipulacja faktami, to sie do Faktu nadaje! Nędzni parówkowi skrytożercy!

  *) A jednak źródło jest…

 2. Nataniel? Ty przeciwko Osadnikom? No nie spodziewałem się.

 3. Ja_n: ja walcze tylko o rzetelnosc dziennikarskiego rzemiosla! 😉 Osadnicy i tak zwyciezaja 🙂

 4. La Resistance zachowuje się tak, jak ten uczestnik wyścigu, który mówi, że był drugi, a jego przeciwnik przedostatni. A wyścig był dwuosobowy :-p
  Jak widać, mądrzy uczestnicy głosowania docenili nielubiane przez LR, świetne Race for the Galaxy a zaraz za nim rewelacyjną Agricolę i nieśmiertelnych Osadników z Catanu. Dominion – słaba wydmuszka ostatnich miesięcy (klimatycznie rzecz biorąc: półgodzinna lekcja tasowania) znalazła się na przedostatnim miejscu, a przydługawy czeski film – Through the Ages – wylądował na szarym końcu.
  Niech żyje Imperium!

  P.S. Jakby ktoś się nie zorientował, powyższe nie jest na serio i niekoniecznie odzwierciedla moją ocenę niektórych tytułów. Zwłaszcza tych na końcu.

 5. Nie ma co ukrywać faktu, że Agricola wygrała tylko dzięki zakrojonej na szeroką skalę akcji mobilizacyjnej. Głosy oddali wszyscy polscy zwolennicy tej gry oraz Polonia z Chicago – znana z przywiązania do tradycyjnych wartości, takich jak ziemia, jej uprawa, zasiewy i przejadanie plonów oraz Samoobrona.

 6. dla mnie żywotność dowcipu pt. ‘La Resistance’ już dawno się skończyła…

 7. Calkowicie Cie rozumiem i staram sie go juz nie eksploatowac. Tym niemniej ostatnia dyskusja w pewnym watku mnie zainspirowala do kolejnego wpisu.

 8. Neurocide – własnie ja przegapiłem głosowanie 🙂 można doliczyć 1 głos 😉

 9. Dowcipu?? Gdy oddział naszych bojowych Commarades załomocze w twe drzwi niewierny jaxie zrozumiesz swój błąd. Przyznaj że po porstu porażka Agricoli solą ci w oku i kolcem w bucie jest. Stąd twe oszczerstwa o tym iż nasz ruch społeczny, nasza Revolution to zwykły dowcip!!!

 10. jax: dziekuje za odwage. szymon: dziekuje za obietnice.

 11. Najważniejsze że wygrała odpowiednia gra 😛

 12. bazik: dziękuję za spokojną rzeczowość, wszak to nie miejsce na żarty! Walczmy z tymi całymi dowcipami! Wszak one nijak nie licują z poważnym charakterem naszego intelektualnego hobby i tego formalnego i pozbawionego emocji serwisu internetowego!!! Proponuję zacząć moderować dowcipy i banować żarty!

  Precz z głupimi dowcipami! Vive la Re…ekhm, ekhm

  😉

 13. Ubawiłem się po pachy czytając Szymona. 🙂 Oby tak dalej.

 14. no i o to mi chodziło 🙂 ale i tak nie wiecie o co :p

 15. lucyf: ech, ironisto 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

7 + dziewiętnaście =