Home / News / Polska wersja Dominion!

Polska wersja Dominion!

TAK! Co prawda mam bardzo ogólnikową informację, ale za to z najlepszego źródła – od wydawnictwa Rio Grande Games. Na ich stronie można poczytać o podsumowaniu roku i planach na przyszłość. Pojawia się tam cytat:

“Dominion has been very well received and sold out within 2 months. […] The game has also gone international with versions already in German, French, Dutch, and Finnish. We expect to add versions for Italian, Spanish, Chinese, Korean, Czech, Hungarian, Portuguese, Polish, and Japanese next year.”.

Czyli Rio Grande Games planuje w tym roku (news był pisany w grudniu stąd ten next year) m.in wersje polską! Nie wiem na jakiej zasadzie dokładnie to się ma odbywać, ale prawdopodobnie zajmie się tym jakieś polskie wydawnictwo. Tak najczęściej Rio Grande Games postępuje. Świetna wiadomość!

Co więcej Rio Grande wspomniało też o pracy nad pierwszym rozszerzeniem do Dominion, które będzie gotowe na przełomie marca i kwietnia. Będzie nosiło nazwę Intrigue. Drugie rozszerzenie pojawi się w październiku, na targach Essen. Jego nazwa będzie brzmieć Seaside. No i w lutym powinna być możliwość kupienia sobie, za pośrednictwem sklepu BoardGameGeek, karty promocyjnej Envoy.

Nie wiem jak wy, ale ja już zacieram ręce. Świetne newsy.


 

Facebook Comments

22 komentarze

 1. Skandal i hańba! 🙂
  A na serio – choć ta gra jest mi dość obojętna, to cieszę się, że będzie polska wersja. Ciekawe tylko, które to wydawnictwo?

 2. Niedobry, niedobry Pancho 🙁

  A już myślałem,że się obroniłem przed tym paskudnym dominionowym hype’m ….:( A tu znowu będzie trzeba rozważyć zakup :/

 3. Eh Odi, i co z Twoją zamkniętą kolekcją?

 4. Nie wiem… 🙁

 5. Przecież w zamkniętej kolekcji Dominion też musi być 🙂 A swoją drogą widać, że rynek planszówkowy jest mocno spragniony innowacji. Stąd m.in. wynika popularność Dominiona, moim zdaniem. Gdyby to była kolejna gra rodzinna o zbieraniu zestawów i zagrywaniu kart, to nie miałaby zupełnie szans zdobyć takiej popularności.

 6. A tak poważnie: bardzo się cieszę, że wyjdzie po polsku. Widać,że jesteśmy już prawdziwym, liczącym się RYNKIEM.

  A ja osobiście chyba nie kupię. Jak pisałem na forum – zamierzam rozwijać tylko jedną karciankę (nie)kolekcjonerską, a to miejsce w moim sercu mocno okupuje RftG 🙂

 7. No właśnie robimy spekulacje kto? Hmmm… ja spróbuję strzelić, że REBEL. Dawno nic nie wydali, a wiem, że Natanielowi gra się bardzo podoba. Poza tym oni stawiają raczej na pewne konie 🙂

 8. Ja z kolei po pierwszych rozgrywkach tak już, już prawie kupiłem (a w tych całych Hobbitowych Łowcach Gier, to na 200%), a tu znów przyszedł powód do odczekania. Może to i lepiej, bo ewentualny zakup będzie bardziej przemyślany.
  Ciekawe tylko, czy w Polsce oryginalny cover okaże się również zbyt agrrresywny 😉

  PS. :/

 9. Powiem tylko YES YES YES 😀

 10. Czy wy też macie obawy przed polskimi wydaniami?

  Chodzi mi o sytuację, gdy podstawka gry wychodzi po polsku, a następnie małemu, biednemu polskiemu wydawnictwu brakuje pary by wydawać dodatki – lub mu się po prostu nie opłaca, bo się podstawka źle sprzedała.

  Chlubnym wyjątkiem jest tutaj Galakta, choć wydaje raczej gry “bezpieczne”. Obawiam się czy jak wyda Arkham Horror to na dodatki może już chęci zabraknąć. Później nie wiadomo, co z takim fantem zrobić.

  Z Dominionem nie powinno być tego problemu, bo trzeba będzie jedynie karty dodrukować, tak więc każde wydawnictwo powinno sobie z tym poradzić. Ale ja na przykład zakupiłem sobie Bang! i po ptokach. Dodatki raczej nigdy nie wyjdą, a języków mieszać mi się nie widzi.

 11. @Konev
  Od razu było zapowiedziane, że Bang wyjdzie na razie tylko podstawka. Na dodatek w momencie polskiej premiery Banga, który opiera się na drugiej edycji zachodniej wyszła trzecia edycja na zachodzie (albo było już wiadomo, że wychodzi, nie pamiętam dokładnie). Także już było widać, że z tym polskim wydaniem to dziwnie jakoś jest.

  A DW ogłosił odtatnio na forum Galakty, że wszystkie linie gier (poza jedną) będą rozwijane. Także jak tylko polski Arkham się odpowiednio sprzeda, to dodatki na pewno wyjdą.

 12. “A DW ogłosił odtatnio na forum Galakty, że wszystkie linie gier (poza jedną) będą rozwijane. Także jak tylko polski Arkham się odpowiednio sprzeda, to dodatki na pewno wyjdą.”

  Czy pierwsze zdanie nie jest w sprzeczności z drugim :).

  Według mnie jest… Arkham na pewno kupię choćby miała to być tylko podstawka. Zapowiadać to można wszystko łącznie z końcem świata. Przecież nikt nie zapowie, przed wydaniem, że nie będzie dodatków, bo by mu sprzedaż siadła, a niektórzy by zakupili oryginał, ale z tzw. support`em :).

 13. Uiek już poinformował – wydawcą D w Polsce będzie Bard. Ciekawe, czy cena będzie podobna do tej z Ingenious. . .

 14. no i podobno to Bard…
  mnie sie np ten pomysl nie podoba bo jako wydawca jest dla mnie niepewny.

 15. tu byl wielki flejm nie bardzo wiadomo o czym. zdaniem redakcji nie bardzo pasowal do naszego bloga. wycialem w calosci. gdyby ktos chcial mimo wszystko temat kontynuowac/reaktywować zapraszam na nasze forum.

 16. Coz, tyle jesli chodzi o wolnosc slowa. Po co w ogole komentarze wlaczacie, skoro przy niewygodnych tematach robicie “ciach”?

 17. Jeśli to pewna informacja, to teraz się Bard nie opędzi od nagabywan o termin 😉

 18. termin już też znany.

 19. Bazik, mogłeś po prostu przenieść całą dyskusję na forum bez kasowania. Mogłeś mieć porządek, a tak to pojawiają się zarzuty o cenzurę.

 20. Popieram Draco – trzeba było tą dyskusję wrzucić na forum

 21. Widzę, że zanosi się na meta-dyskusję (tj. dyskusję o dyskusji). No, no – ciekawe! 😛

  Ale wracając “do adremu” – jak dotąd podchodziłem do Dominiona jak pies do jeża. Cena mnie troszkę odstraszała, no i to ciągłe tasowanie… Liczę, że cenowo Dominion po polsku będzie istotnie atrakcyjniejszy, niż wersja angielska. W dobie kryzysu to dość istotne, zwłaszcza w obliczu legendarnego niemal zużycia kart podczas rozgrywki. Krótko mówiąc – tak, cieszę się, że będzie po polsku. Zdecydowanie fajniej jest być liczącym się rynkiem, niż trzecim światem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × 2 =