Home / News / Czerwcowy szturm stali

Czerwcowy szturm stali

Nadrabiam informacje z końca roku, gdy człowiek był zabiegany, a później rozleniwiony i wiele ciekawostek u nas się nie pojawiło. Zacznijmy od oficjalnej zapowiedzi kolejnej gry z serii Conflict of Heroes, która będzie nosiła podtytuł Storms of Steel! – Eastern Front 1943-45. Jak nazwa wskazuje planszówka ma dotyczyć wycofania i pokonania (ewentualnego!) Wehrmachtu na froncie wschodnim. Kolejna część Conflict of Heroes będzie zawierać sporo nowych elementów i rozwiązań:

 • mnóstwo nowych jednostek, w tym: czołgi Tygrys, radzieckie Katiusze, lotnictwo ostrzeliwujące cele naziemne, radziecka kawaleria, jednostki elitarne i wiele innych
 • nowa plansze, m.in. miasta po bombardowaniach
 • nowe scenariusze osadzone w historycznych realiach
 • nowe zasady dotyczące lotnictwa i uzbrojenia przeciwlotniczego, m.in. odwzorowanie bombardowania nurkującego Sztukasów, atakowania celów naziemnych przez Iła-2 Sturmovika czy obrona za pomocą samobieżnych dział przeciwlotniczych Flakpanzer IV Wirbelwind.

Premiera gry niestety dopiero w czerwcu.

Przy okazji podaję też namiary na stronę, na której możemy pograć online w pierwszą część Conflict of Heroes: Awakening the Bear! – Russia 1941-1942.


 

Facebook Comments

3 komentarze

 1. wiadomo cos o dodatkach regionalnych?

 2. Chciałem w sumie zrobić odrębnego newsa, ale chyba lepiej podczepić się pod notkę Pancho 🙂 Z tego co pisze na BGG sam autor, Uwe Eickert, CoH w 2009 roku zamieni się w prawdziwą wielogłową hydrę…

  Storm of Steel poświęcony będzie wielkim operacjom pancernym frontu wschodniego – głównie bitwie na Łuku Kurskim i późniejszym radzieckim ofensywom. Osobna gra z serii CoH zajmie się problematyką walk miejskich. Eickert nazywa ją CoH:The Rat War – Stalingrad 1942-43.

  Przed Stalingradem wyjdzie chyba jeszcze Normandia – osobna gra z serii CoH, wprowadzająca Brytyjczyków i Jankesów. Do tego dodatki: Kreta (Nowozelandczycy, Grecy, Australijczycy) i nation packi (polski, tworzony przez Los Diablos Polacos i fiński).

  Prawde mówiąc plany Uwe Eickert ma bardzo rozległe i… nieco zagmatwane. Ciągle dowiadujemy się o nowych teatrach wojennych i dodatkach (swego czasu głośno było o dodatku pólnocnoafrykańskim z oddziałami włoskimi), ale tak naprawdę żadnych dat czy konkretów nie ma. No, oczywiście poza Storm of Steel, bo ten ma być w okolicach czerwca.

  Na 95% zakupię sobie CoH:SoS, ale poczekam na drugie lub nawet trzecie wydanie, gdy Uwe usunie wszystkie błędy, które zapewne znajdą się w wydaniu pierwszym. No i jeśli zasady wsparcia lotniczego będą interesujące 🙂

  Do tego wyjdą dodatki

 3. No, w zamysle to to ma byc cos o rozmachu ASL, wiec aby to sie powiodlo, dodatkow, scenariuszy i wszelkiego dobra musi byc od metra. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × jeden =