Home / News / Algieria ratuje Szwajcarie

Algieria ratuje Szwajcarie

W ramach ciekawostki niż żeby ktoś miał ochotę kupić tę grę. Otóż zaczęło się od tego, że Algierczyk Hadi Barkat miał zdać test na szwajcarskie obywatelstwo. W czasie uczenia się do testu prosił swoich sąsiadów Szwajcarów o pomoc w odpowiedziach na pytania. Jak się okazało żaden z nich nie umiał mu pomóc. To go tak zszokowało, że wpadł na pomysł zrobienia gry, która pomoże nadrobić braki w wiedzy Szwajcarom o swoim kraju. Nazwał ją Helvetiq.

Tak dokładnie to Helvetiq składa się z dwóch gier. Pierwsza to gra w stylu trivia, w której pytania dotyczą dawnej i współczesnej Szwajcarii, druga to gra polityczna, w której toczy się walka o wpływy. W wydaniu gry pomogło GameWorks, za którym stoi Sébastien Pauchon, Malcolm Braff i Bruno Cathala. Trochę grę podrasowali i pomogli wydrukować. Od listopada jest dostępna wersja francuska, a w przyszłym roku pojawi się też wersja m.in angielska.

Plansza

Plansza

Ciekawa inicjatywa i trochę wstyd, że sąsiedzi Hadi Barkata (o ile byli rodowitymi Szwajcarami) nie umieli odpowiedzieć na pytania związane z obywatelstwem ich kraju. Z drugiej strony mam złe przeczucie, że mogłoby to podobnie wyglądać i w naszym kraju. Wszak co pewien czas pytają ludzi w TV o 11 listopada czy 1 sierpnia i mało kto wie co się wtedy stało…


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

18 + osiem =