Home / News / Top 10 w sklepach internetowych

Top 10 w sklepach internetowych

Jak pewnie wielu z was się orientuje, część portali filmowych dostarcza u siebie tzw. rankingi Box Office. Chodzi mianowicie o ranking filmów pod względem zysków ze sprzedaży biletów w ostatnim okresie czasu (w czasie weekendu, po tygodniu, miesiącu itd.). Podobną listę bestsellerów dostarczają internetowe sklepy z planszówkami. Od dziś chcieliśmy połączyć te dwie koncepcje i wystartować z poniższym pomysłem, a wy się wypowiedzcie jak wam to pasuje.

Mianowicie w prawej części strony Games Fanatic znajdziecie gry składające się na Top 10 różnych sklepów internetowych. Na dzień dzisiejszy są to Rebel oraz Hobbit, a lada moment będzie jeszcze Planszomania. Wkrótce pewnie rozszerzymy Top 10 o kolejne sklepy, które będą chciały przyłączyć się do przedsięwzięcia. Jeszcze jedna taka uwaga, że poszczególne informacje o sprzedaży gier wyświetlane są na podstawie danych z ostatnich 30 dni.

I tak dzięki tej drobnej usłudze możecie w czasie lektury Games Fanatic rzucić okiem na prawy margines i dowiedzieć się jakie gry są najbardziej popularne na polskim grajdołku. Przynajmniej na podstawie danych ze sklepów internetowych.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. Pomysł fajny, a wyniki hobbita szokujące! Caylus na 1 miejscu?
  I czy “Bang. talia startowa” oznacza grę karcianą Bang, czy starter jakiejś nowej gry kolekcjonerskiej w “świecie Banga”;))?

 2. Ciekawe – fajnie widać na tym zestawieniu, jak Rebelowi udało się rozwinąć biznes – bo obecność na szczytach listy gier “non-gamerowych” dowodzi przewagi kupujących niekoniecznie na codzień zaangażowanych w planszówki jako hobby, a raczej dostrzegających w nich sposób na spędzanie czasu.
  Tymczasem Hobbit – sądząc po ciężarze gatunkowym gier na liście – z Caylusem, GoT i Battlestar Galacticą w czołówce dociera głównie do die-hard gamerów.

 3. Wiecie to niewiele mówi tak naprawdę jeśli nie ma podanej liczby sprzedanych sztuk.

  Bo jeśli Calus jest 1szy dlatego że sprzedało się 5 sztuk a reszta po 4 3 2 1ną, to wszystko jest raczej w granicach błędu statystycznego.

 4. Ciekawy jest fakt, że żadna z wymienionych gier się nie powtarza!

 5. Bang gra karciana a znalazła się dlatego w zestawieniu bo to staty z calej kategorii gier planszowych gdzie jest kategoria gry karciane nonCCG

 6. Pomysł bardzo dobry, myślę, że informacje o sprzedaży będą interesujące dla wielu osób

 7. No i mamy Talisman w Rebelu na 1. miejscu bestsellerów. Co ciekawe, są i negatywne komentarze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × 3 =