Home / News / Galakta i prezenty pod choinkę

Galakta i prezenty pod choinkę

Ostatnie dni należą na pewno do wydawnictwa Galakta, które rzuciło do sprzedaży dwa od dawna zapowiadane tytuły. Obie pozycje powinniście bez problemu znaleźć w sklepach z grami planszowymi. Mowa o Talismanie oraz Czerwonym Listopadzie.

Talisman to oczywiście najnowsza edycja legendarnej u nas Magii i Miecz. Dziś wielu doświadczonych graczy krzywi się na ten tytuł, że jest przestarzały jak na dzisiejsze standardy i że niewiele się zmienił od swojej premiery z przed 25 lat. Sądzę jednak, że sentymenty i pragnienie powrotu do dzieciństwa będą silniejsze niż zdrowy rozsądek. Szczególnie, że wizualnie Talisman robi wrażenie. Bardzo ciekaw jestem jak sobie dzisiaj poradzi ta gra i czy faktycznie przebije się wśród mnóstwa innych pozycji, które pojawiły się na polskim rynku w ostatnim czasie. Na pewno ma możliwości, aby okazać się u nas wielkim komercyjnym sukcesem – czy to się części z nas podoba czy nie.

O Czerwonym Listopadzie też się ostatnio sporo mówiło. Głównie z powodu kontrowersyjnej tematyki. A nawet nie dokładnie z powodu samej tematyki, bo awaria na okręcie podwodnym pełnym gnomów nie musi się z niczym konkretnym kojarzyć, ale z powodu, że Bruno Faidutti inspirował się tragedią na rosyjskim okręcie podwodnym Kursk. Co nie obawiał się ujawnić publicznie. Czy z tego powodu gracze zaprotestują i nie będą gry kupować? Nawet jeżeli jest to całkiem ciekawa i tania gra kooperacyjna? To też przyszłość pokaże.

Na pewno Galakta nie ułatwiła sprawy wyboru prezentów dla siebie, rodziny i znajomych. Kolejne dwie gry potencjalnie do kupienia.


 

Facebook Comments

5 komentarzy

 1. hmm pan D.W. juz pisal na forum ze zainteresownia ra samego jego zaskoczylo pozytywnie wiec chyba chodzi juz o sprzedaz…

  a co z Red November kiedy?

 2. na prezent jeszcze lepiej nadałoby się AH 😉

 3. na AH przyszlo nam czekac i w zasadzie nie widomo kiedy sie ukaze…tego wasnie w Galakcie nie lubie – nie dotrzymywania terminow
  wiem wiem nie wszystko jest od nich zalezne

 4. MiM już okazał się komercyjnym sukcesem 🙂

 5. to napewno
  🙂

  ciekawi mnie czy wiekszym niz dotychczasowe pozycje wydane przez Galakte?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 3 =