Home / News / Age of Conan – są reguły

Age of Conan – są reguły

Fantasy Flight Games opublikował angielskie zasady do Age of Conan: The Boardgame. Premiera planszówki planowana jest na luty 2009. Jak zwykle prośba, że jeżeli ktoś się pokusi się o przeczytanie instrukcji niech podzieli się wrażeniami. W rozwinięciu zdjęcie figurki oraz rozgrywki.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. Okładka sugeruje, że to fajna gra rodzinna 😉

 2. “…i syn zabije ojca i pójdzie w długą…”

 3. No jak dla mnie to może być must have. Szczególnie, że jestem fanem FFG.

 4. czytałem relację z gry w prototyp na bgg. Gra jednak chyba zawodzi – a już na pewno zawiedzie eurogracza.

 5. “może być must have” 🙂

 6. Niestety, gra to typowy “kloc” w stylu “Starcraft b.g” czy “WOW b.g” (w obie grałem kilka razy żeby nie było, “że się nie znam i nie kapuje zasad” 😉 ) – fajny klimat zabity zbyt dużą ilością złożonych zasad (i wszędobylskich tekturek). Regułu Conana są zlepkiem reguł z tamtych pozycji (+ pomysłów ze starusieńkiego El Grande z 1995, nawiasem mówiąc bijącego miodnością na głowę większość “współczesnych” gierek).
  Marności reguł nie da się przysłonić ilością bajeranckich figurek!
  Oczywiście – każdą ilość reguł da się opanować w skończonym czasie, ale ile czasu trzeba poświęcić, żeby te reguły wytłumaczyć komuś “zielonemu – znajomemu”, kto wpadł, żeby spędzić 4-5 godzin przy planszy? 15 minut? 30 minut? A może trzeba zagrać 3,5 godzinną grę i jeszcze wszystko nie jest jasne? Niezbyt fajnie, prawda?
  Jak dla mnie, ten czynnik stanowi o miodności gry.
  Moim zdaniem gra spodoba się tylko geekom, którzy lubią spędzać dużo czasu nad jedną gierką i mają dużo znajomych o podobnym stopniu geekowatości ;-).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiemnaście + 1 =