Home / News / Gra, czyli darmowy biuletyn o grach planszowych

Gra, czyli darmowy biuletyn o grach planszowych

Otrzymaliśmy informacje prasową, że firma G3 rozszerza swoją działalność o wydawanie darmowego biuletynu o grach planszowych Gra. Magazyn będzie się ukazywał co kwartał i będzie można go za darmo otrzymać w sklepach z grami planszowymi. Ma on być przede wszystkim katalogiem i przewodnikiem po grach, które są wydawane i dystrybuowane przez firmę G3. Oprócz tego czytelnicy znajdą wywiady z zagranicznymi twórcami gier i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Pierwszy numer biuletynu Gra ma zawierać prezentacje gier Szogun oraz Metro, wywiad z Johnem Yianinim (Rój, Żabki), do tego konkurs, w którym można wygrać 25 gier.

Tekst promocyjny zawiera również fragment wywiadu, o którym przed chwilą wspominałem:

“Wymień, proszę, pięć Twoich ulubionych gier.

Osadnicy z Catanu, Shogun (Samurai Swords), Yinsh, Magi-Nation oraz Junkyard Races (ta ostatnia to mój projekt).

Dlaczego właśnie te?

Osadnicy z Catanu: uwielbiam grać w nich z rodziną. Jest to wspaniała gra, przy której doskonale mogą się bawić zupełnie różni ludzie. Do tego jest to dobry tytuł wprowadzający dla nowych graczy. (…)
Junkyard Races: (nakład chwilowo wyczerpany) Ta gra zapewnia masę zabawy i podobają mi się możliwości zapewnione przez planszę, które sprawiają, że ma się wrażenie możliwości zrobienia wszystkiego w dowolnym momencie. Moje dzieci uwielbiają tę grę i mogłyby grać w nią bez przerwy, gdybym tylko im na to pozwolił.

Czym zajmujesz się poza graniem? Czy masz jakieś inne pasje, którym się poświęcasz?

Jestem pełnoetatowym twórcą gier i kocham robić to, czym zarabiam na życie. Kiedy nie tworzę lub nie gram w gry, możliwie dużo czasu spędzam z moją rodziną (żoną i trójką dzieci, w wieku 12, 10 i 5 lat). Mam wrażenie, że moje dzieci nie pozwalają mi się starzeć i ciągle chcą, abym dotrzymywał im kroku. To właśnie one sprawiają, że nadal jestem młody. Spędzamy ze sobą wiele czasu w ogrodzie, gdzie brytyjska pogoda pozwala nam na hodowanie naszych własnych warzyw i owoców.”

Z tego co zrozumiałem biuletyn powinien być JUŻ dostępny w sklepach. Bardzo sympatyczne przedsięwzięcie. Fajnie, że G3 poważnie wchodzi w kwestie promowania wydawanych przez siebie gier i wciąż rozszerza swoją działaność.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. ale dokładnie kiedy się ukaże i w jakich sklepach będzie dostępny? w cybergame’ie też? 🙂

  2. “gdzie brytyjska pogoda pozwala nam na hodowanie naszych własnych warzyw i owoców”

    Pancho coś źle musiałeś przetłumaczyć! Na pewno miało być “warzyw i zboża”. Przecież owoce w Agricoli nie punktują 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × 5 =