Home / News / Mozaika na Boardgamenews

Mozaika na Boardgamenews

W serwisie Boardgamenews pojawił się rzut okiem na najnowszą publikację Adama Kałuży, czyli Mozaikę wydaną przez Kuźnię Gier. Każda wzmianka w tym poczytnym serwisie oznacza dla gry bardzo pożądany rozgłos, nawet jeśli – jak w tym przypadku – nie wynika z niej czy gra się spodobała, czy nie. Autor artykułu narzeka na niewielką rozpiętość licytowanych w grze kwot, jednak nie potrafi rozstrzygnąć czy to wina gry, czy graczy. Między wierszami można jednak wyczytać, że jeśli gracze nie licytowali zbyt aktywnie, to raczej gra ich nie wciągnęła. Autor chwali za to jednogroszowe monety dodane do gry jako pieniądze nawet jeśli nie współgrają one ze starożytną tematyką gry.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

  1. Mała rozpiętość licytowanych kwot w Mozaice to właściwie jej cecha charakterystyczna. Nie otrzymujemy dużych dochodów, mamy mało groszy i nie możemy zbyt szaleć w w licytacjach. Zwłaszcza, że zainwestowane środki nie dadzą nam jakichś solidnych dochodów.

  2. Tym bardziej, że płacąc dużo dostajemy muchę w następnej kolejce, kiedy zalicytujemy najmniej.

    Mam tez pytanie o symetrię przez środek, w instrukcji w przykładzie dokładna symetria nie zachodzi, to błąd czy też wariant. Rozumiem też że symetria musi odnosić się do całego pola, czy też wystarczy, że zachodzi do miedzy dwoma przeciwstwanymi cwiartkami?

  3. Niestety to błąd w instrukcji 🙁 Umknął nam ten rysunek…

  4. I oczywiście dotyczy całego pola…

  5. Teraz czytając te komentarze zaczynam rzeczywiście żałować, że dwa warianty licytacyjne (a la Amun-Re i a la Santiago) nie znalazły się w instrukcji jako opcja. Oba mają być może swoje problemy (pierwszy wymaga dodatkowej planszy i mocno wydłuża grę, drugi wymaga więcej much), ale rozwiązują przynajmniej takie problemy jak mało emocjonujące licytacje.

  6. To jeszcze jedno pytanie: co się dzieje z kafelkiem, który zostaje po licytacji? Grając wywalam go na bok, czy to dobrze?

  7. O ile pamiętam, tak właśnie graliśmy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiemnaście − 10 =