Home / News / Instrukcja do Im Schutze der Burg

Instrukcja do Im Schutze der Burg

Zbliża się zima, a zimą nabiera znaczenia kwestia posiadanie… własnego, przytulnegu zameczku, w którym schronić się można przed zawieją, zamiecią, głodnymi wilkami i kryzysem na rynku kredytów hipotecznych. Wzrost zapotrzebowania na zamki wykorzystują Inga i Markus Brand, twórcy gry Im Schutze der Burg (A Castle of all Seasons).

Tytuł ma zadebiutować podczas targów w Essen. Na stronie wydawcy (Eggertspiele) pojawiła się licząca 8 stron instrukcja do gry, w trzech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej i holenderskiej.

Pierwsze wrażenia z lektury nasuwają pewne skojarzenia z Mission:Red Planet. Rywalizacja o zasoby konieczne do budowy zamku wydaje się być przesycona interakcją. Wątpliwości budzi jednak dość duża liczba zastrzeżeń i wyjątków w zasadach – ‘Im Schutze…’ nie będzie grą łatwą. Cóż, wkrótce przekonamy się, jak to wszystko będzie sprawdzało się w praktyce.


 

Facebook Comments

One comment

  1. Na szybko przeczytałem instrukcję i mam wrażenie, że podobnie jak we wczesniejszej produkcji tych Autorów – Złotym Kompasie – wystąpi totalne zbalansowanie połączone z niemożnością przewidzenia ruchów przeciwników. Ale może to tylko moje zmęczenie. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 + 1 =