Home / News / Wolsung: The Boardgame tuż tuż

Wolsung: The Boardgame tuż tuż

Wreszcie doczekaliśmy się roku gdy polskie wydawnictwa całkiem tłumnie wystąpią na największych targach gier planszówkowych w Essen. Między innymi będzie tam Kuźnia Gier, która już dziś w nocy rusza na podbój Niemiec. Jedną z ich gorących premier będzie Wolsung: The Boardgame, planszowa gra familijna utrzymana w konwencji steampunku. Pierwsze egzemplarze będzie można dostać już na targach, a  jeżeli tam się nie wybieramy to w polskich sklepach znajdziemy je od listopada.

Strasznie się cieszę, że chłopaki wyszli trochę z tego świata małych, tanich, śmiesznych karcianek, a skierowali się w stronę planszówek z prawdziwego zdarzenia. Dobrze to wróży na przyszłość.  Poniżej zdjęcie gry w czasie rozgrywki.

Zasady gry.


 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. zdjęcia wygląda nawet zachęcająco, czekamy na zasady

 2. Zasady były już dawno, dlatego nie podawałem. Uzupełniam: http://www.kuzniagier.pl/manuals/wolsungZasadyGry72.zip

 3. Steampunk, mniam.

 4. no no, muszę przyznać że zdjęcie mnie na tyle zaciekawiło, że zajrzałem na BGG, jest tam ich sporo więcej. Akurat plansza jest wg mnie “nadziubdziana”, ale karty pierwsza klasa! Dla zainteresowany – na BGG jest też instrukcja. Tylko ją przejrzałem, nie mam właściwie opinii – w każdym razie to nie jest już banalna gra karciana. Na BGG ktoś napisał jednak, że po przeczytaniu instrukcji gra wydaje się klonem El Grande (?)

 5. o już się Pancho odezwał zanim zdążyłem coś napisać :p

  dodam, ze na BGG są w trzech językach 😉

 6. porównania do El Grande to jakaś bzdura, prędzej już można porównywać do Leonardo

 7. Jesteście pewni że to jest zdjęcie? Mi to wygląda na grafikę komputerową.

 8. To nie wyglada jak zdjecie w namiocie bezcieniowym. Pionki w kształcie walca, to grafika wektorowa, ich ścianki nie odbijają śwaitła, na czesci górnej, małe drewniane kostki to światło odbijają. Walce rzucają inny cień niż te wielkie sześciany z grafiką, a środkowy nie rzuca go wcale.

 9. Tak, ten zwrot zdjęcie powinien być ujęty w cudzysłów 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzynaście − 13 =