Home / News / Holendrzy powiedzieli Agricoli – NIE!

Holendrzy powiedzieli Agricoli – NIE!

Właśnie zauważyłem, że holenderska brać planszówkowa ogłosiła swój tytuł na grę roku. Tym razem monopol Agricoli został przełamany i nie zdołała przejąć i tego trofeum. Zwycięzcą została Cuba Stadlera i Rienecka. Ranking był następujący:
1. Cuba Michael Rieneck & Stefan Stadler (The Game Master) 910
2. Yspahan Sébastien Pauchon (QWG Games) 850
3. Burgers’ Zoo (Zooloretto) Michael Schacht (999 Games) 623
4. League of Six Vladimír Suchý (QWG Games) 494
5. Voor de Wind Torsten Landsvogt (Phalanx Games) 367
6. Thebes Peter Prinz (Queen Games) 227
7. Tzaar Kris Burm (SMART) 217
Oczywiście nieobecność Agricoli nie jest przypadkowa. Po prostu o 6 tygodni za późno trafiła na holenderski rynek, żeby wziąć udział w walce o nagrodę. Ciekawe jak to będzie u nas wyglądało w przyszłym roku, przy przyznawaniu Gry Roku.

 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. Wszystkich zainteresowanych walka z Agricolowa opresja namawiam do czynnego udzialu w zbiorowej akcji majacej na celu polozenie kresu panowaniu zlowieszczego najezdzcy z Niemiec i uniemozliwienie mu zdobycia tytulu polskiej Gry Roku. Towarzysze z Holandii pokazali, ze mozna! Precz z Agricola! Viva la Resistance!
  Z rewolucyjnym pozdrowieniem…
  Commendante Don Simon

 2. Popieram
  Z pow. Tow. Neurocide

 3. Ale czy jeśli się w tym roku spóźniła to nie będzie brać udziału w konkursie na przyszłoroczną Grę Roku?

 4. Będzie. Dlatego pewnie co się odwlecze to nie uciecze 🙂

 5. Przyznaję, że najpopularniejsze portale informacyjne i nie jeden brukowiec mogą się od Was uczyć.
  Co to ma być?! To tak jakby napisać: Polska reprezentacja niepokonana w finale Mistrzostw Europy!
  No pewno że nie, bo w finale w ogóle nie grała!
  Panowie to ma być kolejny żart? Sorry, ale coś nie czaję ostatnio waszego “poczucia humoru” 🙁

 6. Tak, było to zamierzone. Mam zamiar walić od czasu do czasu takimi “brukowymi” tytułowami. Po co? Żeby było inaczej niż zwykle 🙂 Jakaś rożnorodność.

  A, że nie łapiesz ostatnio naszego poczucia humoru, no to nic nie poradzę. Więcej luzu 🙂 Może melisa na skołotane nerwy? 🙂

 7. Mnie się tytuł podoba – dla mnie jest zabawny. Można pójść dalej: “Sensacja: Mistrz na kolanach w Holandii”, “Nie do wiary! Agricola za burtą”, “Nigdy więcej! Koniec niemieckich krów na holenderskich łąkach”, “Sensacja! Agricola nie dała rady Pomarańczowym”

 8. Cha, cha. Już myślałem, że faktycznie Agricola słabo wypadła. A tu się okazuje, że w ogóle się nie załapała. Z powodu daty wydania.

 9. A ja proponuję Wam byście WRESZCIE zrobili odcinek z recenzją Agricoli – taki PEŁNOWYMIAROWY. Bo od pierwszego odcinka ciągle coś “beczycie” (vide: Bazik) o tej grze, ale porządnej dyskusji nie było! Więc, może czas? Póki jeszzcze tytuł polskiej gry roku jeszcze nie przyznany ? 🙂

  Lucf

 10. Holendrzy mają bardzo fajny system wyłaniania zwycięzcy. Jeśli dobrze zrozumiałem, to głosuje kto chce (w tym roku nieco ponad 500 osób), każdy ma 7 punktów, które może rozdzielić pomiędzy 3 lub 4 gry, przy czym ta najlepsza musi dostać 3 lub 4 punkty.

  Cieszy mnie nagroda dla Cuby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 2 =