Home / News / Niepoprawne rozmaitości #3

Niepoprawne rozmaitości #3

Kto by się spodziewał, że Wiedźma może przynieść tyle wieści. Widocznie ma swoje sposoby. Wszak mówią, gdzie diabeł nie może tam babę pośle!

  • Parę szych z USA nakręca pomału hype na grę pod tytułem Dominion. Ma ponoć posiadać rewolucyjny mechanizm budowania swojej talii, mówią rewolucyjny choć jest on powszechnie wykorzystywany w kolekcjonerskich grach karcianych. Tym razem jednak mamy do czynienia z grą kompletną, gdzie nic się nie kolekcjonuje, a wygrywa ten kto w czasie rozgrywki zbuduje najlepszą talię. Trzeba śledzić temat.

 

 • Wybieracie się do Ohio na weekend? To musicie odwiedzić jedne z najważniejszych targów gier w USA – Origins. Mnóstwo turniejów, wystawców i gier. Rzućcie okiem na ten prawie stustronicowy program związany z atrakcjami planszowymi.

 

 

 • Na Origins będzie można sprawdzić kolejne dzieło James Hilla, tego od Last Night on Earth. Nazywa się A Touch of Evil, The Supernatural Game. Przenosimy się do wieku XIX, wieku jednocześnie przesądów i nauki, wampirów i łowców wampirów. Grafika w tym samym stylu co Last Night on Earth, klimat też bardzo namacalny. Zbierać kasę maniacy tego typu gier.

 

 

 • Michael Menzel to ten gość co nam namalował piękne Filary Ziemi i Thurn und Taxis. Jak chcecie przeczytać jak gość pracuje, jakich metod stosuje do rysowania i czy gra w planszówki to rzućcie okiem na ten wywiad.

 

 

 • Bas Luijten, jak i rok temu, utworzył czadową geeklistę z grami, których premiera ma się odbyć w Essen. Niezbędnik dla wszystkich, którzy wybierają się na targi i chcieliby zanotować sobie co warto tam zobaczyć albo dla tych, którzy chcą przygotować sobie listę zakupów na październik.

 

 

 • Godną uwagi geeklistę przygotował też inny gość. Wynotował nazwy gier, które są najstarszymi przedstawicielami konkretnych mechanik. Z powodu, że metoda badawcza jest trochę prymitywna to czasami wyniki są dyskusyjne, ale z drugiej strony całkiem fajna rzecz.

 

 

 • Lada moment, czyli w poniedziałek, 30 czerwca o godzinie 10:30 w Berlinie zostanie ogłoszona nagroda Spiel des Jahres 2008. Część fanów corocznie organizuje wirtualne spekulacje, czyli zakłada giełdę papierów wartościowych, gdzie zamiast akcji przedsiębiorstw są akcje nominowanych do gry roku tytułów. Obecnie najmocniej stoją tam dwaj faworyci Stone Age i Keltis.

 

 

 • Słyszeliście o zabawnym synonimie na Spiel des Jahres? To nic innego jak the German Family Friendly Can Be Produced In Mass Quantities Without A Science Fiction Theme By A Company That Hasn’t Won Recently And Not Designed By Knizia Game Award.

 

 

 • Martin Wallace zgarnął Jogo do Ano 2007, czyli portugalską nagrodę roku. Za co? Za Brassa. Wiadomo, należy mu się. Organizatorzy nagrody zrobili klimatyczną statuetkę. Pozostaje tylko napisać – gratulację Martin.

 

 

 

 

 • Wiecie, że w Niemczech działa około 2500 bibliotek gier? Koordynacją wielu z nich zajmuje się organizacja VDSL e.V. Można znaleźć namiary na część wypożyczalni.

 

 

 • Zawsze chcieliście się wcielić w postać zombi? Zombiaki czy Last Night on Earth już wam nie wystarczają? Weźcie udział w Zombie Walk. Narobię wam smaku pokazując marsz przez Warszawę z tamtego roku.

 

 


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. Jak zwykle rewelka.

 2. Carlos Abrunhosa

  Hi

  my name is Carlos Abrunhosa i’m from Portugal and i found you site because some poles visit us in http://jogoeu.blogspot.com

  I have to confess that i really don’t understand nothing of polsk 🙂 but i assume that you neither understand portuguese, so we are balanced!

  Thank you for visit us! I really be honored if the polish community of gamers could help us voting in our J.U.G.2007 award. Spo please visit us if you can and vote for you favorite game of 2007.

  Best regards from Portugal
  Carlos Abrunhosa (Abruk)

  PS – I will add you blog to my links list! 😉

 3. Z geeklisty wymieniającej najstarsze gry z poszczególnymi mechanikami wynika, że po roku 1977 nie zaprezentowano już żadnej nowej mechaniki. 😉

 4. mst, myślę, że nowsze mechaniki nie zostały jeszcze nazwane, np. aktywowanie zajętych pól w Caylusie, Filarach Ziemi czy Stone Age lub zmienność reguł gry we Fluxxie i Cubie.

  Czy ktoś z Was był na Zombie Walk? Chętnie przeczytałbym jakieś wrażenia.

 5. Właśnie zdeaktualizował się fragment
  “And Not Designed By Knizia Game Award” 🙂

 6. Ano, tym razem Knizia zgarnął wszystko 🙂 I dobrze, bo Keltis to fajna gra 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

18 − 10 =