Home / News / Niepoprawne rozmaitości

Niepoprawne rozmaitości

Wysłałem w teren całą bandę informatorów, aby zbierali plotki, notowali różne ciekawostki, wszystko co może być interesujące dla przeciętnego planszomaniaka. Niestety posłuchali mnie tylko ludzie bez czci i wiary, o których powszechna opinia nie jest najlepsza. Stąd musicie wybaczyć styl ich wypowiedzi i nie zawsze potwierdzone wieści. Dziś jeden z nich, Pan Jakub:
  • Folko wreszcie wziął się do roboty i poprawił swoją stronę. Wreszcie nie ma czego się wstydzić i można poczytać o jego grach wydanych, gotowych i projektach na przyszłość.

 

 • Można zobaczeć Michaela Schachta na żywca. A przy okazji posłuchać czym się różni Aquaretto od Zooloretto. Szczególnie polecam tym którzy lubią się wkurzać dlaczego Zooloretto otrzymała najbardziej prestiżową nagrodę w planszówkach. Wyzbędą się negatywnej energii na cały tydzień. A jak ktoś chce jeszcze zdemolować mu chatę to nic straconego.

 

 

 • Wciąż podniecacie się Pandemiciem? To może zamiast ratować cały świat skoncentrujecie się na Wielkiej Brytanii? Przydałoby się żeby ktoś zrobił taki scenariusz dziejący się w Polsce. Zdobyłby szacun. A może znudziły wam się oficjalne role? Jest tego więcej.

 

 

 • Twórca Ubongo nie próżnuje. Grzegorz Rejchtman wraz z Danem Glimne wydali grę Batavia, którą można już kupić. Gra jest nową wersją Moderne Zeiten i przenosi nas w czasy kompanii handlowych we wschodnich Indiach. A jeżeli chcemy coś nowego Rejchtmana w klimatach Ubongo to może Code Omega?

 

 

 • Jeden ze swojaków postanowił podzielić się tym w co grał na ostatnim Pionku. A wszystko umieścił na BGG w formie Geeklisty. W sumie nie ma do czego się przyczepić.

 

 

 • Suleika wygląda fajniej niż Marrakech, więcej kolorów, ładniejszy pionek, jak musisz wybierać, bierz tą pierwszą. Jedyna wada? Ciężko dorwać ją po ogłoszeniu nominacji SdJ.

 

 

 • Wygrali mecz i im się w głowach poprzewracało. Niemcy sprzedają gry Phalanx Games wręcz po kosztach. Bierz i korzystaj, tańsza Raja, Mesopotamia czy Emira już nie będzie.

 

 

 • Kangury wybrały swoje najlepsze gry. Najlepszą grą dziecięcą został Quoridor Kid, najlepszą australijską grą Archaeology the Card Game, a najlepszą międzynarodową 10 Days in Asia. Jakieś nie przekonywujące te tytuły, cóż w końcu żyją do góry nogami.

 

 

 • Space Alert (nazwa robocza), czyli kolejny bezsprzeczny hit nadchodzący z Czech, może pojawić się jeszcze przed Essen, gdzieś w lecie.

 

 

 • Uważasz się za fana Shadowsów, znasz niemiecki i nie masz jeszcze nowego dodatku? Wstyd. Merlin’s Company jest już do kupienia, tylko, że po germańsku. Nowa postać Merlina, 63 nowe karty, możliwość grania do 8 graczy i to co najciekawsze – nawet dwóch zdrajców.

 

 

 • W poprzedni weekend u nas był siódmy Pionek, u Niemców 27 konwent projektantów gier w Goettingen. Najlepszym autorem został Uwe Martin, ze swoim RÄUBERBANDE. Gość zdobył 3000 euro i zainteresowanie wydawnictw.

 

 

 • Co robią niektórzy sprzedawcy w sklepach planszówkowych w Warszawie, jak jakaś gra zalega od pół roku na półce? Robią z tego zawody i zakładają się kto ją pierwszy sprzeda. Zwycięzca zdobywa szacunek pozostałych. I nie chodzi tu o wciskanie śmieci klientom, ale sprzedawanie gier mało znanych.

 

 

 • Jak dostać 500 euro? Proste. Pakujesz swój prototyp gry, idziesz
  do kumpla znającego hiszpański i prosisz, aby przetłumaczył instrukcję za butelkę niegazowanego. Następnie wysyłasz całość na
  konkurs. Swoją drogą autor konkursowego plakatu tworzy zarąbiste rysunki.

 

 

 • Aha, miałem przypomnieć, ponieważ były pytania niektórych słuchaczy Planszostacji do redakcji. GryKreskaPlanszowe.pl to zły adres. Poprawny to www.gry-planszowe.pl

 

 


 

Facebook Comments

6 komentarzy

 1. Batavia wygląda ciekawie. Warto poczytać na temat Moderne Zeiten, którego jest następczynią.
  Wpada na moją watch listę.

 2. GryKreskaPlanszowe.pl ??

  To musi być żart. Przecież w planszówki grają ludzie obyci.

 3. Bardzo fajny wpis z newsami

  GryKreskaPlanszowe.pl 😀

 4. Jacek Nowak (ja_n)

  jax: recenzja Batavii będzie w ŚGP#6 😀

 5. Super wpis.

 6. potwierdzam, świetny wpis!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiem − 7 =