Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Port Gdańsk już w sprzedaży!

Port Gdańsk już w sprzedaży!

18 grudnia miała miejsce premiera nowej gry Violi Kijowskiej  i Marcina Ropki, która dedykowana jest Portowi Gdańsk, a już dzień później jeden egzemplarz tej gry został wylicytowany w akcji charytatywnej Bazarek na rzecz Ciekawej Spółdzielni Socjalnej za niebagatelną kwotę 2.000 zł przez Łukasza Stanczewskiego, znanego jako BoardgamePanda. Tutaj możecie prześledzić, jak szalona i niezwykła była to akcja: https://www.facebook.com/groups/351345565668868/permalink/360078661462225/

Informacje o grze:

Tytuł: Port Gdańsk

Autorzy: Viola Kijowska, Marcin Ropka

W Porcie Gdańsk jeszcze nigdy nie było tak ruchliwie, jak dziś! Dziesiątki statków zawijają właśnie do nabrzeży, a długie ramiona żurawi portowych puszczone zostały w ruch wysoko nad ziemią. W największym polskim porcie zaczyna się kolejny pracowity dzień. Dokerzy uwijają się w pocie czoła, by jak najszybciej przeładować oczekujące na statkach towary.

W grze planszowej „Port Gdańsk” wcielasz się w firmę obsługującą Port. Twoim zadaniem będzie rozładunek i załadunek towarów, by jak najszybciej znalazły się w określonych magazynach lub środkach transportu. Nie zapomnij jednak o zatrudnianiu pracowników i obsłudze czekających statków pasażerskich. Dzięki nim zdobędziesz przewagę nad depczącą po piętach konkurencją i zwiększysz swoją szansę na wygraną. Spiesz się, pierwsze statki właśnie dobijają do nabrzeży!

Rozgrywka w Port Gdańsk składa się z serii tur graczy. W swojej turze rzucasz kośćmi, by określić akcje, jakie będziesz mógł wykonać. Dostępne akcje na kościach to: załadunek, ruch, rekrutacja.

Przed lub po wykonaniu akcji na kościach możesz także wykonać akcje dodatkowe:

  • zrealizować jedno zlecenie,

  • skorzystać jeden raz z panelu wymiany,

  • obsłużyć jeden statek pasażerski.

Zdobywaj towary, zapełniaj magazyny Portu, realizując cenne zlecenia i wysyłaj pracowników do obsługi statków pasażerskich!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 1 =