Home / Facebook / Lipcowe nowości od Granny

Lipcowe nowości od Granny

W lipcu nakładem wydawnictwa Granna ukażą się 3 nowe gry: Skarpetki i Patataj – propozycja dla najmłodszych oraz Podaj hasło.

Skarpetki  – to polska wersja gry Laundry day (wyd. Simple Rules). Wesoła zabawa dla najmłodszych. Zadaniem uczestników rozgrywki jest jak najszybsze odnalezienie par skarpetek, które zagubiły się podczas prania. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, a emocje są tu na najwyższym poziomie.

Wiek graczy: 5+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 15-20 minut

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/225354/laundry-day

 

Patataj – to polska wersja gry Pony Run (wyd. Simple Rules).  
Zabawna kooperacyjna gra dla najmłodszych. Naszym zadaniem będzie wypełnienie obszaru rozgrywki konikami i siankiem (kwadrat 5×5 kart), nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ wśród kart znajdują się również karty z ogrodzeniem, które utworzą nam wokół nich padok (kwadrat 7×7 kart).  Jak tylko zewnętrzny obwód padoku się zamknie, kucyki nie będą mogły już wejść i przegramy rozgrywkę. Sekretem wygranej jest tu współpraca!

Gra świetnie się sprawdzi dla dzieci w wieku przedszkolnym, które będą miały okazje od najmłodszych lat uczyć się współpracy

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: 15-20 minut

Ling do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/224993/pony-run

 

 

Podaj hasło – to polska wersja gry Password Express (wyd. Looping Games). 

Gracze dzielą się na 2 drużyny, a ich rozgrywka jest uzależniona od czasu (klepsydra 15 sek.) Na stole układamy 4 rzędy cyfr – 1,2,3 i 0 lub +.  W rundzie mamy do danego rzędu przypisaną kategorię i literę. Podajemy słowa, które pasują do kategorii i zawierają tę właśnie literę lub jej nie zawiera (+ miejsce czwarte lub dalsze, 0- słowo nie zawiera tej litery) Należy dobrać takie słowo, które tę zadaną literę będzie miało w odpowiednim miejscu.  Runda kończy się w momencie gdy wszystkie pola będą zajęte, lub obie drużyny w swojej rundzie niczego nie powiedzą. Gramy 4 rundy.

Wiek graczy: 10+

Liczba graczy: 2-10

Czas gry: ok 20 minut

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/226256/password-express


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 3 =