Home / News / Pyrkon 2018

Pyrkon 2018

Przygotowywany przez Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era” Festiwal Fantastyki Pyrkon jest największym organizowanym w Polsce i tej części Europy konwentem, który każdego roku ściąga do Poznania tysiące fanów wszelkiego rodzaju fantastycznych gier, filmów, książek i seriali oraz entuzjastów mangi i anime. W czasie trwającej od 18 do 20 maja imprezy biorący udział w wydarzeniu uczestnicy mają okazję, by na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich posłuchać wielu wykładów i prelekcji, spróbować swoich sił w konkursach, zobaczyć liczne wystawy oraz odwiedzić dziesiątki stoisk z wyjątkowymi gadżetami i innymi związanymi z popkulturą produktami. Dzięki tak dużej ilości rozmaitych atrakcji, Pyrkon został wielokrotnie doceniony zarówno przez osoby i organizacje na co dzień związane z fantastyką i science-fiction, jak i przez samych uczestników, którzy co roku biją kolejne rekordy frekwencji i których na poprzedniej edycji festiwalu było aż 44 000. Wraz z ich ilością każdego roku rośnie również lista prestiżowych gości, polskich i zagranicznych, uświetniających swoimi wystąpieniami i panelami dyskusyjnymi program wydarzenia. Autorzy książek, gier planszowych, elektronicznych, fabularnych i rysownicy – to tylko niewielka część osobistości reprezentujących na Pyrkonie całe spektrum świata fantastyki.

Każdy, kto przyjedzie do Poznania znajdzie na terenie konwentu coś dla siebie. Poszczególne bloki programowe, stworzone między innymi z myślą o osobach stawiających swoje pierwsze kroki w świecie fantastyki, dostarczają rozrywki oraz mnóstwa świetnej zabawy. Blok gier bez prądu pozwoli uczestnikom zagrać w dziesiątki dostępnych do wypożyczenia za darmo gier planszowych, karcianych lub bitewnych, blok dziecięcy obsługiwany przez kadrę doświadczonych opiekunów i animatorów zorganizuje pokazy i kreatywne zajęcia dla najmłodszych nawet dzieci, a blok komiksowy pozwoli między innymi na spędzenie czasu w doskonale wyposażonej w najrozmaitsze gatunki powieści graficznych czytelni. Każdego roku prawdziwym hitem są niewątpliwie bloki filmowo-serialowe i literackie – to one pozwalają ściągnąć na Pyrkon największą ilość światowych sław. W ubiegłych latach pozwoliły fanom na spotkanie między innymi Sebastiana Roché, aktora znanego z seriali „Supernatural” i „Pamiętniki wampirów” oraz Petera Wattsa, kanadyjskiego pisarza nagrodzonego prestiżową nagrodą Hugo. W tym roku Pyrkon nie zwalnia tempa i już teraz wiadomo, że pojawią się na nim kolejne ważne dla świata fantastyki i science-fiction osobistości, takie jak niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych aktorka i youtuberka Felicia Day, autor bestsellerowych horrorów Graham Masterton czy Orson Scott Card – znany na całym świecie przede wszystkim dzięki powieści „Gra Endera”.

Pyrkon jest miejscem, gdzie fikcja miesza się z rzeczywistością, gdzie dziesiątki osób, nierzadko przebranych w stroje znanych z filmów, seriali i książek postaci, przez trzy dni spędza czas spotykając swoich idoli, grając, ucząc się nowych rzeczy, ale przede wszystkim poznając nowych ludzi i dzieląc się z nimi swoją pasją.

Atrakcje planszówkowe:

Na tegorocznym Pyrkonie, podczas Maskarady, poznamy laureatów tegorocznej Planszowej Gry Roku.

Wystawcy będą prezentować swoje najnowsze gry. Pod tymi linkami możecie znaleźć listę premier oraz listę wystawców

Gośćmi Pyrkonu będą: Adam Kwapiński, Ignacy Trzewiczek, Marcin Świerkot, Wojciech Rzadek oraz Łukasz “Wookie” Woźniak

Jak zwykle będą też prelekcje i dyskusje (które możesz wyszukać w programie Pyrkonu) oraz turnieje, których przegląd (na podstawie programu) prezentujemy poniżej:

Do zobaczenia na Pyrkonie!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiemnaście − 3 =