Home / News / Pyrkon 2018

Pyrkon 2018

festiwal fantastyki pyrkon haslo sygnet poziom color cmyk

Przygotowywany przez Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era” Festiwal Fantastyki Pyrkon jest największym organizowanym w Polsce i tej części Europy konwentem, który każdego roku ściąga do Poznania tysiące fanów wszelkiego rodzaju fantastycznych gier, filmów, książek i seriali oraz entuzjastów mangi i anime. W czasie trwającej od 18 do 20 maja imprezy biorący udział w wydarzeniu uczestnicy mają okazję, by na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich posłuchać wielu wykładów i prelekcji, spróbować swoich sił w konkursach, zobaczyć liczne wystawy oraz odwiedzić dziesiątki stoisk z wyjątkowymi gadżetami i innymi związanymi z popkulturą produktami. Dzięki tak dużej ilości rozmaitych atrakcji, Pyrkon został wielokrotnie doceniony zarówno przez osoby i organizacje na co dzień związane z fantastyką i science-fiction, jak i przez samych uczestników, którzy co roku biją kolejne rekordy frekwencji i których na poprzedniej edycji festiwalu było aż 44 000. Wraz z ich ilością każdego roku rośnie również lista prestiżowych gości, polskich i zagranicznych, uświetniających swoimi wystąpieniami i panelami dyskusyjnymi program wydarzenia. Autorzy książek, gier planszowych, elektronicznych, fabularnych i rysownicy – to tylko niewielka część osobistości reprezentujących na Pyrkonie całe spektrum świata fantastyki.

0092 d4a 5224Każdy, kto przyjedzie do Poznania znajdzie na terenie konwentu coś dla siebie. Poszczególne bloki programowe, stworzone między innymi z myślą o osobach stawiających swoje pierwsze kroki w świecie fantastyki, dostarczają rozrywki oraz mnóstwa świetnej zabawy. Blok gier bez prądu pozwoli uczestnikom zagrać w dziesiątki dostępnych do wypożyczenia za darmo gier planszowych, karcianych lub bitewnych, blok dziecięcy obsługiwany przez kadrę doświadczonych opiekunów i animatorów zorganizuje pokazy i kreatywne zajęcia dla najmłodszych nawet dzieci, a blok komiksowy pozwoli między innymi na spędzenie czasu w doskonale wyposażonej w najrozmaitsze gatunki powieści graficznych czytelni. Każdego roku prawdziwym hitem są niewątpliwie bloki filmowo-serialowe i literackie – to one pozwalają ściągnąć na Pyrkon największą ilość światowych sław. W ubiegłych latach pozwoliły fanom na spotkanie między innymi Sebastiana Roché, aktora znanego z seriali „Supernatural” i „Pamiętniki wampirów” oraz Petera Wattsa, kanadyjskiego pisarza nagrodzonego prestiżową nagrodą Hugo. W tym roku Pyrkon nie zwalnia tempa i już teraz wiadomo, że pojawią się na nim kolejne ważne dla świata fantastyki i science-fiction osobistości, takie jak niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych aktorka i youtuberka Felicia Day, autor bestsellerowych horrorów Graham Masterton czy Orson Scott Card – znany na całym świecie przede wszystkim dzięki powieści „Gra Endera”.

Pyrkon jest miejscem, gdzie fikcja miesza się z rzeczywistością, gdzie dziesiątki osób, nierzadko przebranych w stroje znanych z filmów, seriali i książek postaci, przez trzy dni spędza czas spotykając swoich idoli, grając, ucząc się nowych rzeczy, ale przede wszystkim poznając nowych ludzi i dzieląc się z nimi swoją pasją.

1123 d4a 5602Atrakcje planszówkowe:

Na tegorocznym Pyrkonie, podczas Maskarady, poznamy laureatów tegorocznej Planszowej Gry Roku.

Wystawcy będą prezentować swoje najnowsze gry. Pod tymi linkami możecie znaleźć listę premier oraz listę wystawców

Gośćmi Pyrkonu będą: Adam Kwapiński, Ignacy Trzewiczek, Marcin Świerkot, Wojciech Rzadek oraz Łukasz “Wookie” Woźniak

Jak zwykle będą też prelekcje i dyskusje (które możesz wyszukać w programie Pyrkonu) oraz turnieje, których przegląd (na podstawie programu) prezentujemy poniżej:

Do zobaczenia na Pyrkonie!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × 5 =