Home / News / Waste Knights: Second Edition

Waste Knights: Second Edition

Czy przetrwasz na pustkowiach Australii?

Galakta zapowiada nową edycję Waste Knights – przygodowej gry post-apokaliptycznej dla 1-4 graczy, która zadebiutuje na Kickstarterze jeszcze w tym roku.

Waste Knights: Second Edition to postapokaliptyczna gra przygodowa dla 1-4 graczy osadzona w dystopijnej przyszłości i inspirowana kultowymi filmami oraz książkami post-apo. Dekady temu eksperymenty potężnej korporacji doprowadziły do ruiny kontynent australijski zaludniając go zmutowanymi bestiami, ofiarami nieudanych eksperymentów biotechnologicznych oraz pozbawionymi kontroli cybernetycznymi monstrami.

Gracze wcielają się w Rycerzy Pustkowi, nieugiętych bohaterów zniszczonego świata, którzy muszą stawić czoła nieustannemu zagrożeniu. Podczas gry będą musieli mądrze zarządzać zasobami w postaci paliwa, amunicji i leków, utrzymywać na chodzie swoje pojazdy, dbać o zdobyty z trudem ekwipunek i zdobywać osiągnięcia, które pomogą im polepszyć swoją reputację na pustkowiach. Reputacja będzie im potrzebna, aby nauczyć się nowych umiejętności, zdobyć zaawansowaną broń i pancerze z poprzedniej epoki lub podjąć się zadań przeznaczonych tylko dla najbardziej wytrwałych śmiałków.

Modułową mapę pustkowi gracze będą stopniowo odkrywać i przemierzać w swoich pojazdach, natrafiając po drodze na niezwykłe miejsca, nieznajomych oraz skażone obszary, na których często ukrywają się mutanci oraz wytwory zakazanych eksperymentów genetycznych. Radzenie sobie z zagrożeniami pustkowi stanie się nie lada wyzwaniem, gdy jeden z rywali wcieli się w rolę Padliniarza i zrobi wszystko, żeby powstrzymać rycerzy.

Waste Knights: Second Edition jest jednak przede wszystkim tytułem, w którym największą rolę odgrywa przygoda oraz indywidualne historie każdego z rycerzy przeżywane na pustkowiach Australii. Gracze będą mieli wpływ na przebieg gry podejmując się różnych Misji i dokonując fabularnych wyborów, które zmienią rozgrywkę nie tylko dla nich, ale także dla pozostałych uczestników. Sercem każdej rozgrywki jest Księga Misji – gracze znajdą w niej zarówno Misje Fabularne, jak i Misje Strategiczne, które wrzucą ich w sam środek konfliktu lub postawią przed nimi niemal niemożliwe do wykonania zadanie. Niektóre Misje będą wymagały ścisłej współpracy, podczas gdy w innych gracze staną naprzeciwko siebie w brutalnym wyścigu po zwycięstwo.

Waste Knights: Second Edition zadebiutuje na Kickstarterze jeszcze w tym roku.

Strona gry na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/247585/waste-knights-second-edition

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=4caCXoLC4OQ


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × pięć =