Home / News / Santa Maria – ruszyła przedsprzedaż!

Santa Maria – ruszyła przedsprzedaż!

Kochani wiemy, że już nie możecie się doczekać naszej najnowszej gry Santa Maria!

Zatem dziś od nas dla Was z okazji Dnia Kobiet, możliwość zakupienia gry, za 119,99zł, która będzie ważna do 18.03 czyli do końca przedsprzedaży. Po tym czasie będzie obowiązywała cena 129,99 zł.

 

O czym jest sama gra?

Gracze wcielą się w kolonizatorów przybyłych do Nowego Świata na pokładzie flagowego okrętu Krzysztofa Kolumba. Ich zadaniem będzie stworzenie jak najlepiej prosperującej kolonii.

Mamy do dyspozycji unikalne plansze kolonii, które stopniowo zapełniamy kaflami terenu. Zarówno plansza jak i kafle posiadają pola akcji, które mogą być aktywowane za pomocą kości – draftowanych z ze wspólnej puli dostępnej dla wszystkich gracz. Wybrana kostka wskaże nam, jaki akcje (z którego rzędu lub kolumny) będziemy mogli wykonać za darmo w danej rundzie. Musimy więc zaplanować kiedy, i jakie pola będziemy chcieli wykorzystać, by w odpowiednim momencie wziąć potrzebną nam kostkę.

Gracze staną przed dylematem jak najlepiej rozwinąć swoją kolonie. Czy najpierw zdobyć niezbędnie do jej budowy surowce? A może lepszym rozwiązaniem będzie od razu ruszyć na podbój kontynentu, przesunąć się na torze konkwisty, i natychmiast otrzymać złoto i pokaźną liczbę punktów zwycięstwa? Czy jednak lepszym pomysłem będzie zadbanie o rozwój religijny i pozyskanie do pomocy mnichów, którzy zdobędą dla nas dodatkowe kostki oraz przydatne umiejętności? A może prowadzić zamorski handel i tym samym zapewnić sobie więcej zasobów w następnej rundzie…

 

Tak prezentuje się podstawowa wersja gry 🙂

Miłych zakupów!!!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × cztery =