Home / News / Portalcon – czyli zapowiedzi Portalu

Portalcon – czyli zapowiedzi Portalu

Na tegoweekendowym Portalconie poznaliśmy tegoroczne zapowiedzi wydawnictwa Portal. Czy wszystkie plany uda się zrealizować? Czy wszystkie tytuły okażą się hitami? Czas pokaże. A tymczasem my pokazujemy, na jakie gry “narazi” nas w tym roku gliwickie wydawnictwo 🙂

RISING SUN

Kolejna gra strategiczna autorstwa Erica Langa, twórcy hitu Blood RageRising Sun przenosi akcję do starożytnej Japonii. Gracze wcielają się w role przywódców klanów walczących o kontrolę nad wyspami, a także o przychylność duchów i bóstw. Wspaniałe figurki, przepiękne ilustracje Adriana Smitha i rewelacyjne reguły stworzone przez weterana branży sprawiają, że Rising Sun to pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego fana gier strategicznych.

▪ Następca Blood Rage
▪ Wspaniałe figurki
▪ Japońskie klimaty

Premiera: 30 marca 2018

 

***

DECRYPTO
Doskonała gra imprezowa. Przez recenzentów okrzyknięta następcą Tajniaków – Decrypto to gra imprezowa, w której gracze dzielą się na dwa zespoły koderów i muszą przekazać na głos hasło w taki sposób, by przeciwna drużyna nie odkryła sekretnego kodu ukrytego w haśle. Polska edycja ma premierę równolegle z premierą światową – pierwsze recenzje płynące do nas od krytyków z USA potwierdzają, że Decrypto jest murowanym kandydatem do tytułu gry imprezowej 2018 roku!

▪ Rewelacyjne komponenty

▪ Zmagania drużynowe

Premiera: 1 kwartał 2018

 

***

MONOLITH ARENA

Monolith Arena to taktyczna gra fantasy, oparta na mechanice Neuroshimy HEX, autorstwa Michała Oracza. Gra zawierać będzie pięć różnorodnych frakcji, z których każda dysponować będzie unikatowym zestawem zdolności i jednostek. Każdy gracz będzie ponadto dysponował tytułowym Monolitem, pełniącym funkcję sztabu armii – Monolit skrywa potężne moce, które gracz będzie mógł w trakcie gry wykorzystać, by zaskoczyć nimi przeciwnika! Monolith Arena oferuje wszystko to, co fani pokochali w Neuroshimie HEX w połączaniu z własnym, oryginalnym podejściem do rozgrywki, czyniąc z gry tytuł, którego nie może zabraknąć w żadnej kolekcji!

▪ HEX Fantasy stworzony przez Michała Oracza

▪ Oryginalna, unikatowa mechanika monolitów

▪ 5 frakcji w podstawowej wersji gry zapewnia ogromną regrywalność

Premiera: Essen Spiel 2018

 

***

DETEKTYW: KRYMINALNA GRA PLANSZOWA

Detektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału. Pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa. Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmuszony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecujące i sprawnie zarządzać swoimi zasobami. Jako członek agencji Antares otrzymasz dostęp do internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów Internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę – gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy.

▪ Wciel się w rolę prawdziwego detektywa

▪ Korzystaj ze specjalnej, internetowej bazy danych Antares

▪ Przeżyj niesamowitą przygodę rodem ze współczesnego kryminału

Premiera: GenCon 2018

 

***

ETHNOS

Wspaniała gra strategiczna oparta na mechanice kontroli terenu. Gracze walczą o kontrolę nad prowincjami mistycznej wyspy wykorzystując do walki antyczne rasy Trolli, Gigantów, Orków i innych bestii ze światów fantasy. Gra jest zilustrowana przez Johna Howe, twórcy ilustracji do powieści Władca Pierścieni.

▪ Wymagająca strategia

▪ Ilustracje John Howe!

▪ 12 unikatowych ras

Premiera: 2 kwartał 2018

 

***

AEON’S END

Przebój Kickstartera, blisko 3000 wspierających i nominacje do Golden Geek w kategorii najlepsza gra kooperacyjna oraz najlepsza gra solo 2016 wreszcie w polskiej wersji językowej!”. Polska wersja gry przygotowana jest w oparciu o drugie, poprawione wydanie oryginału. Aeon’s End to gra kooperacyjna oparta na mechanice deckbuilding, w której gracze walczą z potworami – idealna dla fanów gier komputerowych takich jak Diablo, Warcraft czy Bloodborne.

▪ Klimat Diablo

▪ Kooperacyjna naparzanka

▪ Liczne nominacje do nagród

Premiera: 2 kwartał 2018

 

***

FOTOSYNTEZA

Fotosynteza to najgorętsza gra Gen Con 2017 oraz zwycięzca BGG Buzz na Essen 2017 – teraz w polskiej edycji! Fotosynteza to przepiękna gra rodzinna, w której promienie słoneczne pozwalają drzewom rosnąć i rozwijać się w bujne zagajniki. Posadź swoje drzewa mądrze, spraw by cień twojego lasu spowalniał plantacje innych graczy i nie zapomnij, że w ciągu dnia słońce krąży wokół planszy!

▪ Kartonowe drzewa 3D

▪ Proste reguły, śliczne ilustracje

▪ Liczne nagrody

Premiera: 2 kwartał 2018

 

***

WYSTAWA ŚWIATOWA 1893

Kolejna po Istanbul rewelacyjna gra euro dla rodzin – proste reguły, wciągająca rozgrywka i masa wyborów w każdej turze. World’s Fair opiera się na mechanice territory control. W roku 2016 gra zdobyła nagrodę Mensa Select, oraz nominacje do nagrody Golden Geek w kategorii Najlepsza gra dla rodzin oraz Najlepsza Grafika.

▪ Liczne nagrody

▪ Klasyczna gra euro

▪ Niska cena

Premiera: 1 kwartał 2018

 

***

SENTIENT

Kolejna technologiczna rewolucja właśnie nadeszła. Ludzkość wykorzystuje roboty do wszelkich zadań i choć ich zbudowanie jest proste, właściwe zaprogramowanie stanowi już wyzwanie. W grze gracze wybierają roboty do zaprogramowania i za pomocą przemyślanego ustawiania kości i ich modyfikacji programują kolejne zadania.

▪ Kościana eurogra logiczna

▪ Autor J. Alex Kevern (Wystawa Światowa 1893, Gold West)

▪ Unikatowy cyberpunkowy klimat

Premiera: 3 kwartał 2018

 

***

ZAMKI CALADALE

Wspaniała gra kafelkowa, w której gracze muszą zbudować najwspanialszy zamek z dostępnych kafli murów, wież, okiennic i blank. Idealna gra dla całej rodziny, która pozwala realizować nawet najbardziej szalone pomysły na własną twierdzę!

▪ Familijna rozgrywka

▪ Kafelkowa mechanika

▪ Wspaniałe ilustracje

Premiera: 2 kwartał 2018

 

***

MAGE KNIGHT

Mage Knight – legendarna, ogromna gra planszowa stworzona przez weterana branży – Vlaada Chvátil. Buduj swoją armię, stwórz własną talię akcji i czarów, zdobywaj miasta, eksploruj podziemia… Graj w wielu różnych trybach rozgrywki! Wydanie gry zawierać będzie podstawową wersję gry oraz dwa rozszerzenia. Zagraj w najlepszego planszowego RPGa wszechczasów w powiększonej edycji Mage Knight!

 

▪ MAGE

▪ KNIGHT

▪ ULTIMATE

Premiera: 4 kwartał 2018

 

***

STEAMROLLERS MASZYNY PAROWE

Gra pociągowa w wersji light! Podobnie jak w klasycznych tytułach z serii Steam Martina Wallace, gracze będą budowali trasy od jednego miasta do drugiego, a następnie transportowali nimi towary, tam, gdzie pojawi się zapotrzeobowanie. Jednak dzięki mechanice kościanej gra przebiega szybko i ma znacznie niższy próg wejścia niż klasyczne gry Steam. Absolutny przebój kościany dla wszystkich fanów gier o pociągach!

▪ Kościana gra o pociągach

▪ Inspirowana przebojami z serii Steam

▪ Polska edycja wydana równolegle ze światową

Premiera: 2 kwartał 2018

 

***

EX LIBRIS

Przebój 2017 roku w polskiej wersji językowej! W tej grze gracze wcielają się w bibliotekarzy, którzy próbują skompletować dla swojej biblioteki najlepszy, najbogatszy, najwspanialszy księgozbiór. Przepięknie wydana gra oparta na mechanice set collection i budowaniu zestawów ksiąg zgodnie z postawionymi celami.

▪ Hit 2017 roku

▪ Unikatowy klimat książkowy

▪ Śliczne ilustracje

Premiera: 3 kwartał 2018

 

***

INIS

Słynna strategia wydawnictwa Matagot (twórców takich przebojów jak Cyklady czy Kemet) wreszcie w Polskiej wersji językowej. Inis było nominowane do Golden Geek w kategoriach Gra roku 2016, Gra Strategiczna Roku 2016 oraz Najlepsze grafiki w grze 2016. Gracze poprowadzą do boju irlandzkie klany, by wywalczyć sobie władzę i panowanie nad okolicznymi ziemiami. To kolejna w naszym katalogu wspaniała gra strategiczna z gatunku dudes-on-the-map.

▪ Liczne nagrody

▪ Przepiękne ilustracje

▪ Celtycki klimat

Premiera: 2 kwartał 2018

 

***

ZOMBICIDE: CZARNA PLAGA

Jedna z najsłynniejszych linii gier na świecie – Zombicide – wraca do Polski. Zombicide: Czarna Plaga to gigantyczny przebój, który na Kickstarterze zebrał ponad 4 miliony dolarów! Gra kooperacyjna osadzona w świecie fantasy, w której gracze wcielają się w role dzielnych awanturników walczących z podłymi Nekromantami przyzywającymi hordy zombi! Ponad 70 plastikowych figurek, plastikowe plansze graczy, ponad 100 kart i dziesiątki znaczników! Absolutny światowy hit wreszcie po Polsku!

▪ Masa wysokiej jakości figurek

▪ Światowy przebój

▪ Proste reguły

Premiera: 11 kwietnia 2018

Wysyłka egzemplarzy przedsprzedażowych: marzec 2018

PRZEDSPRZEDAŻ TRWA!

 

ROZSZERZENIA DO GIER

 

HEXOGŁÓWKI IRON GANG

Hexogłówki Iron Gang to najnowszy dodatek dla linii produktów Neuroshima HEX!, idealna pozycja dla pojedynczych graczy. Sprawdź swoją wiedzę na temat taktyk i strategii Neuroshimy, prowadząc krwawy i brutalny Iron Gang do zwycięstwa! Hexogłówki to też idealna okazja, by zwiększyć potencjał armii Iron Gang – dodatek zawiera jeden nowy żeton, który można podmienić przed rozgrywką wieloosobową. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek wszelkie tajniki grania tą armią staną przed tobą otworem – ale czy znasz Neuroshimę HEX! 3.0 dostatecznie dobrze?

▪ Idealny dodatek dla fanów HEXa, którzy chcą zagrać samodzielnie

▪ Dodatkowy żeton, który wprowadza nowe możliwości dla armii Iron Gang

▪ 50 unikatowych Hexogłówek o różnym poziomie trudności

Premiera: 14 luty 2018

 

***

ARTEFAKTY OBCYCH: ODKRYCIA

Artefakty Obcych: Odkrycia to pierwszy dodatek do Artefaktów Obcych. Rozszerzenie rozwija linię fabularną uniwersum – ludzkość przypadkowo odkrywa tajemniczy surowiec ukryty głęboko pod powierzchnią jednej z planet. Rozpoczyna się wyścig o bogactwo i nowe możliwości! Dodatek wprowadza nowy typ kart: Surowce Obcych, które w połączeniu z nowymi typami planet oraz statków umożliwiają graczom wydobywać więcej surowców z planet oraz otrzymywać nowe umiejętności. Odkrycia to dodatkowe 50 nowych kart do gry podstawowej Artefakty Obcych.

▪ Rozwija linię fabularną uniwersum

▪ Wprowadza nowy typ kart

▪ 50 całkowicie nowych kart

Premiera: 21 marzec 2018

Early Launch Kit: 7 marzec 2018

 

***

OSADNICY: NARODZINY IMPERIUM – CHŁOPCY IDĄ NA WOJNĘ

Hej! Przecież to oni przekroczyli granicę jako pierwsi! Ten Pakiet Imperialny wprowadza całkowitą możliwość w świecie Osadników – Podbój! Kiedykolwiek będziesz podbijał wrogie ziemie Twoje imperium będzie pochłaniało terytorium przeciwnika. Ten zestaw daje całkowicie nowe karty wszystkim dotychczasowym frakcją, co sprawia, że rozgrywka może ulec całkowitej zmianie. Czas przejąć kontrolę nad dobrami przeciwnika! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersji gry Osadnicy: Narodziny Imperium.

▪ Możliwość prowadzenia podboju kart frakcyjnych przeciwników

▪ 50 całkowicie nowych kart

▪ Wsparcie dla dotychczasowych frakcji

Premiera: 16 maja 2018

Early Launch Kit: 2 maja 2018

 

***

ZOMBICIDE: CZARNA PLAGA – WULFSBURG

Rozszerzenie do Czarnej Plagi – Wulfsburg to między innymi nowi bohaterowie, nowi przeciwnicy (bardzo złe zombie wilki), nowe karty, znaczniki, w sumie wszystko nowe. Doskonałe rozszerzenie dla doskonałej gry. Rozszerzenie zostanie wydane w innym, późniejszym terminie, niż wersja podstawowa gry. Niniejsza przedsprzedaż dotyczy tylko podstawowej wersji gry, rozszerzenie będzie sprzedawane osobno.

▪ Nowi przeciwnicy – bardzo złe zombie wilki

▪ Nowi bohaterowie!

▪ Mroczny, brutalny klimat

Premiera: 2 kwartał 2018

 

***

OSADNICY: NARODZINY IMPERIUM – AMAZONKI

Zgodnie z tradycją nazywania nowych frakcji do Osadników, do rodziny budowniczych Imperiów dołączają Amazonki! Ich wojownicze plemię zeszło jedna ze ścieżki wojennej i skupia się na rozbudowie. Amazonki wykorzystują elementy mechaniki deck-building, pozwalając odrzucać przebudowane karty frakcyjne z talii, aby ułatwić jej przewijanie, a także zyskują mnóstwo bonusów i punktów za wznoszenie swoich tanich kart frakcyjnych. Wykorzystaj ich silne strony do zajęcia należnego im miejsca w ciągle kurczącym się świecie Osadników!

▪ Nowa zdolność frakcji, pozwalająca zmieniać skład swojej talii

▪ Doskonałe rozszerzenie do bestsellera

▪ Prosta mechanika oparta na zdobywaniu punktów za budowę

Premiera: II połowa roku 2018

 

***

BLOODBORNE: GRA KARCIANA – THE HUNTER’S NIGHTMARE

Powróć do Lochów Kielicha w pierwszym dodatku do karcianego hitu 2017 roku. Koszmar Łowcy to nowi przeciwnicy, zabójczy bossowie, ale także znaczące powiększenie arsenału! Rozszerzenie zawiera również dodatkowe zasady modyfikujące podstawową grę, znacząco zwieszając regrywalność. Zaproś swoich przyjaciół na łowy!

▪ Mnóstwo nowych kart

▪ Dodatkowe zasady

▪ Więcej tego samego, genialnego Bloodborne!

Premiera: 3 kwartał 2018

 

***

THE OTHERS: APOKALIPSA

Rozszerzenie Apokalipsa pozwala ci zmierzyć się w grze The Others z ostatecznym przeciwnikiem – Apokalipsą i jego czterema demonicznymi sługami: Głodem, Zarazą, Wojną i Śmiercią! Opowieść o Apokalipsie nadaje nowy wymiar rozgrywce, w której Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z wieloma ogromnymi potworami, podczas gry gracz kontrolujący Grzech zyskuje większą kontrolę nad miastem, mogąc przejmować dzielnice na potrzeby swoich Akcji Miasta. Samo miasto również zyskuje cztery nowe Płytki Miasta i kilka różnych map. Dodatek zawiera też 6 nowych rodzajów kart Ulepszeń, które pomogą Bohaterom w walce z nadchodzącą Apokalipsą!

▪ Potężni jeźdźcy Apokalipsy

▪ Demon końca świata

▪ Dokonały dodatek dla gracza kontrolującego grzech

Premiera: 2 kwartał 2018

 

***

THE OTHERS: GNIEW

Rozszerzenie Gniew wprowadza zupełnie nowy Grzech do użycia przez graczy w grze The Others, stawiając zupełnie nowe wyzwania przed Bohaterami i oferując nowe strategie graczowi kierującemu Grzechem. Wraz z Gniewem pojawia się nowy zestaw Potworów, a wśród nich Manipulator, 6 Abominacji i przerażający Awatar Grzechu! Z pomocą Mocy Grzechu i Kart Grzechu, Gniew zmienia dynamikę rozgrywki, czyniąc grę trudniejszą dla graczy, którzy zdecydują się wpaść w szał zabijania!

▪ Powiększ swoją kolekcję Grzechów

▪ Przerażający przeciwnik niszczący agentów FAITH

▪ Zaryzykuj szał zabijania

Premiera: 2 kwartał 2018

 

***

ROBINSON CRUSOE: MYSTERY TALES

Drugie, duże rozszerzenie do Robinsona Crusoe (znane też jako Zaginione Miasto Z) wprowadza do gry nowe mechaniki szaleństwa i horroru! Spotkaj nowych bohaterów, nowe potwory i przeciwników, oraz karty tajemnic. Rozszerzenie zawiera pięć scenariuszy łączących się razem w mroczną, ale i epicką kampanię, którą możecie rozegrać niezależnie, albo połączyć z podstawową wersją gry! Jak daleko się zapuścisz, aby odkryć pradawne tajemnice? Ile (lub kogo) jesteś w stanie poświęcić, aby zwyciężyć?

▪ Nowe mechaniki rodem z horroru

▪ Piękna, tajemnicza opowieść ułożona w kampanię

▪ Nowe karty, postacie i zasady, możliwe do wykorzystania także z innymi wersjami gry

Premiera: 4 kwartał 2018

 

***

Jeśli wierzyć zapowiedziom, to tylko cześć tytułów, które Portal wyda w tym roku. Gracze mogą się również spodziewać nowych promosek i mini-dodatków, a także zestawów Wsparcia Sprzedaży Detalicznej.

Wpis oparty na materiale promocyjnym wydawnictwa Portal.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 + 16 =