Home / News / Aplikacja mobilna z interaktywnymi multimedialnymi instrukcjami do planszówek

Aplikacja mobilna z interaktywnymi multimedialnymi instrukcjami do planszówek

Dized ogłasza Blood Rage, 7 cudów świata, Carcassonne i Bang! jako pierwsze gry, do których powstaną specjalne interaktywne instrukcje. Kampania aplikacji na IndieGoGo rusza 28 sierpnia 2017.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś po prostu wziąć nową grę planszową, usiąść z przyjaciółmi i od razu zacząć grać, wkrótce będziesz mieć taką szansę. Dized to aplikacja, która za pomocą interaktywnych instrukcji prowadzi graczy przez rozgrywkę już od momentu otwarcia pudełka. Ten przewodnik “krok po kroku” jest jak kolega przy stole, który zna zasady na wskroś i uczy ich w najlepszy możliwy sposób. Aplikacja pozwala graczom dokonywać własnych wyborów i odpowiednio na nie reaguje.

Ogłoszono dziś wstępną listę instrukcji dostępnych w aplikacji. Pierwszymi tytułami, którymi zajmie się Dized, będą: Blood Rage, 7 cudów świata, Carcassonne i Bang! Trwają też prace nad dodatkową zawartością związaną z tymi grami, taką jak wyszukiwarka zasad i narzędzie ułatwiające przygotowanie do rozgrywki.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy współpracować z tak szanowanymi markami i wydawcami. Różnorodność początkowych gier pokazuje, że na Dized jest miejsce dla wielu tytułów, od tych dla początkujących do najbardziej zaawansowanych. W przyszłości chcemy dostarczać instrukcje do większości najlepszych gier, jakie będą się ukazywały. To jeden z powodów, dla których organizujemy dla Dized kampanię crowdfundingową na IndieGoGo – aby osiągnąć tak dużą skalę, jakiej nie bylibyśmy w stanie osiągnąć innymi metodami”, mówi szef Dized, Jouni Jussila.

Projekt Dized rozwijany jest od 2016 r. Po dobrze przyjętej wersji próbnej, która ukazała się w zeszłym roku, nowe wcielenie Dized jest gotowe, by pokazać pełen potencjał aplikacji.

“Rozmawialiśmy z graczami pochodzącymi z różnych środowisk i wszyscy zgadzają się co do jednego: istnieje potrzeba opracowania lepszego sposobu nauki nowych gier. Dized przeszło już intensywne testy i reakcja, z jaką się spotkaliśmy, była naprawdę spektakularna, nie tylko ze strony samych graczy, ale też różnych przedstawicieli branży gier,” twierdzi Jussila.

Wśród partnerów Dized znajdują się największe marki świata gier planszowych, w tym dV Giochi, Hans Im Glück i popularny projektant, Eric M. Lang.

“Jeśli kochasz grać w gry planszowe, ale nie przepadasz za studiowaniem instrukcji, powinieneś wesprzeć Dized. Różnica pomiędzy tą aplikacją a typowymi filmami prezentującymi rozgrywkę polega na tym, że treść nagrana na wideo nie reaguje na poczynania graczy. Używając Dized, możesz doświadczać gry jednocześnie się jej ucząc. Możesz nawet zadawać pytania o zasady,” wyjaśnia Eric M. Lang.

Dized ukaże się po polsku i będzie aplikacją darmową do ściągnięcia, dostępną jeszcze przed kampanią w wersji demonstracyjnej. Podczas kampanii wspierający będą mogli zakupić subskrypcję dającą dostęp do ekskluzywnych funkcji. Plany Dized nie kończą się jednak tylko na interaktywnych instrukcjach, wyszukiwarce zasad czy pomocy w przygotowaniu do gry. Najważniejszy cel to stworzenie kompleksowej aplikacji dla graczy, zawierającej też cyfrowe dodatki do gier, funkcje społecznościowe, czy ułatwiającej życie na konwentach.

“Naszym celem jest oferowanie wszystkiego, co związane z grami planszowymi, w jednym miejscu. Odwiedźcie IndieGoGo 28 sierpnia, gdy ruszy nasza kampania i pomóżcie nam zmienić planszówkowy świat na zawsze. Mamy wiele świetnych nagród dla wspierających i kolejne znane gry do ogłoszenia,” kończy Jussila.

Więcej informacji:

 

Piotr Żuchowski

Email: piotr.zuchowski@playmoregames.com

Strona internetowa: http://www.dized.com

Facebook: http://www.facebook.com/getdized

Twitter: http://www.twitter.com/getdizedPL

Instagram: https://www.instagram.com/getdized

Materiały prasowe: http://www.dized.com/press/

 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Fajna inicjtywa, ale zrobiliście też takie instrukcje dla gamerów. Cywilizacja PPW, Zakazane Gwiazdy itp to byłoby coś!

    • Dzięki za komentarz! Oczywiście, że będą instrukcje dla gamerów 🙂 pierwsze potwierdzone tytuły to rzeczywiście raczej lekkie gry, ale niedługo ogłosimy coś, co powinno Cię usatysfakcjonować. A docelowo chcemy mieć na swojej platformie większość pojawiających się na rynku nowych gier, niezależnie od stopnia skomplikowania – od najlżejszych imprezówek po największe mózgożery.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 4 =