Home / News / Warsztaty z nauczycielami w Wilnie – oni już wiedzą.

Warsztaty z nauczycielami w Wilnie – oni już wiedzą.

Pedagodzy wykorzystują czas wolny, aby zdobywać nowe kwalifikacje. Biorą udział w warsztatach “Orły nie wchodzą po schodach” przygotowanych z inicjatywy Forum Przedsiębiorczości Polskiej “Korona”. Projekt wsparty przez stowarzyszenie “Pomoc Polakom na Wschodzie” i senat RP.

Szkoła polska na Litwie boryka się z pewnymi problemami, ale szkoleniowcy z Polski dostrzegają w nauczycielach ogromny potencjał i chęć samodoskonalenia. Jak zapewniają wykładowcy, pedagodzy są chętni do pracy i otwarci na nowe pomysły. Mają też świadomość zachodzących w świecie zmian społecznych i rewolucji technologicznej. W obliczu zmieniającej się rzeczywistości dokładają wielu starań, aby zrozumieć potrzeby i oczekiwania uczniów.  Organizatorzy szkolenia mają nadzieję, że zwrócenie szczególnej uwagi na uczniów uzdolnionych będzie właściwym kierunkiem rozwoju polskiej szkoły na Litwie. Na inauguracji cyklu szkoleń Mikołaj Falkowski, prezes stowarzyszenia “Pomoc Polakom na Wschodzie” zauważył, że pedagodzy, dzięki swojej codziennej pracy, rzucają wyzwanie tym, którzy sądzą, że człowieka nie można uczyć, a można jedynie skłonić go do myślenia. Nauczyciele udowadniają, że edukacja młodych ludzi jest nie tylko możliwa, ale również konieczna.

W warsztatach wzięło udział 74 nauczycieli polskich szkół na Litwie. Podczas warsztatów dr Joanna Łukasiewicz-Wieleba pracująca na co dzień w Zakładzie Metodologii i Pedagogiki Twórczości w Akademii Pedagogiki Specjalnej im.  M. Grzegorzewskiej w Warszawie prezentowała sposoby wykorzystania gier planszowych w pracy z dziećmi. Granna wsparła ten projekt i przekazała gry edukacyjne.  Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziesięć + trzynaście =