Home / Aktualności / Flow of history, czyli krótka historia cywilizacji

Flow of history, czyli krótka historia cywilizacji

pic3475236 tFlow of History to gra tajwańskiego wydawnictwa Moaideas, zaprojektowana przez Jesse Li, autora mającego na koncie bardzo dobrze przyjęte przez graczy tytuły: Guns & Steel oraz Ponzi Scheme. Dzięki wydawnictwu Lucrum Games z dziełem tego utalentowanego projektanta będzie miała okazję zetknąć się szersza publiczność w Polsce.

Flow of History to elegancka i zwięzła gra cywilizacyjna. Pięcioosobowa rozgrywka w gronie sprawnych graczy nie powinna trwać dłużej niż półtorej godziny. Z naszych testowych doświadczeń wynika, że po pewnym ograniu standardowy czas rozgrywki oscyluje koło godziny. Wciąż jest to jednak zdecydowania “gamers’ game” przesączona ciekawymi i niebanalnymi decyzjami. Cywilizacja w godzinę – brzmi kusząco, czyż nie?

Spotkamy tu typowe mechaniki gier cywilizacyjnych: wybór kart za kolejnych epok, liderów, ustroje, gospodarkę, kulturę i oczywiście mechanizm wojny i wyniszczenia przeciwnika. Unikalną mechaniką jest sposób zakupu kart, który lekko przypomina licytację, lecz jest bardziej dynamiczny i konfrontacyjny.

Każdy z graczy, jeśli chce pozyskać kartę musi w nią wpierw zainwestować pewną ilość zasobów. Inwestycja może zostać zakończona dopiero w kolejnej turze. W międzyczasie inny gracz może ją “odstrzelić” i dołączyć do swojej cywilizacji. Jednak w takim przypadku pierwotny inwestor zarabia dużą ilość zasobów. Gracze zmagają się zatem z dylematami. Czy dać ofertę zaporową, która uniemożliwi wykup karty przez innego gracza, czy zaryzykować i liczyć, że nikt nie będzie nią zainteresowany? Może lepiej zainwestować w kartę, na którą czai się przeciwnik, licząc na łatwy zarobek, a ryzykując, że przeciwnik z niej zrezygnuje, zostawiając nas kapitałem zamrożonym w średnio nam potrzebnej inwestycji?

Emocje, wybory, poczucie rozwoju cywilizacji i unikalne napięcie, a wszystko to zaklęte w godzinnej rozgrywce. Taka jest Krótka historią cywilizacji.

W polskim wydaniu zostanie uwzględniony wariant dwuosobowy. Ponadto przygotujemy unikalną ilustrację na pudełku. Poniżej: próbki grafik z samej gry.

tvrusdwgtxrsukky0wpct

 

karta czarna    karta zielona


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

three × 3 =