Home / Aktualności / Historia na planszy: Na Berlin!

Historia na planszy: Na Berlin!

na_berlin_prev_plakat_v_5Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na edukacyjne spotkanie z cyklu Historia na planszy pt. „Na Berlin”, które odbędzie się przy okazji Targów Gra i Zabawa,  w dniach 19-20 listopada, organizowanych w Centrum AMBEREXPO w Gdańsku.

Na specjalnie przygotowanym przez Muzeum stoisku, uczestnicy będą mogli wziąć udział w strategicznym wyścigu armii alianckich do Berlina. Wynik każdej rozgrywki w proponowane przez nas historyczne gry planszowe, będzie miał wpływ na przebieg całej kampanii. Działania zbrojne zobrazowane zostaną na podświetlanej planszecie sztabowej.

Historia upadku III Rzeszy zostanie również przybliżona za pomocą prezentacji archiwalnych fotografii oraz filmów wojennych, przygotowanych przez rekonstruktorów.

Do wygrania także atrakcyjne nagrody: gry planszowe (Wyścig do Renu, Race to Berlin) i książki historyczne.

Program:

sobota godz.10-20 / niedziela godz. 10-18

  • rozgrywki:
    • Race to Berlin 1945
    • 1944: Wyścig do Renu
    • Duel of the Giants
    • Wings of Glory
  • 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 – start projekcji filmu wojennego „Kierunek Berlin” (14 min, prod. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7)

Targom „Gra i Zabawa” towarzyszy bogaty program o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, prezentacje nowości rynkowych, warsztaty, spotkania autorskie, bitwy i warsztaty komiksowe, turnieje gier planszowych, ogólnopolski konkurs branżowy Gra Roku, wypożyczalnia gier planszowych z ponad 700 tytułami, finały mistrzostw Polski w grach planszowych, strefa zabaw i edukacji dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

12 − two =