Home / News / Notre Game – innowacyjne gry już na tegorocznym Essen

Notre Game – innowacyjne gry już na tegorocznym Essen

Notre Game to nowa czeska firma, która została założona w 2016 roku przez Jiříego Mikoláš, autora około 40 gier planszowych, które opublikował pod swoją własną marką Jira’s Games w latach 2002-2012 (np. Bizzarie, Fantastate, Space Bastards). Notre Game chce się skupić na wysoko innowacyjnych grach, które często łączą  gry planszowe z aplikacjami na smartfony, nowymi materiałami i technologiami. Motto firmy brzmi: najlepsze jest połączenie 🙂

profileimageW Essen zostaną zaprezentowane dwie nowe gry – Planet Surprise i Scratch Wars. Planet Surprise będzie można kupić, Scratch Wars trafią do sprzedaży dopiero w styczniu 2017 roku.

Planet Surprise

SONY DSC

Eksploracja kosmosu. Każdy gracz otrzymuje jedną kartę-zdrapkę z tej samej serii (tzn. pod zdrapkami konkretnych planet widnieją te same wartości). Rozgrywka toczy się przez 10 rund, podczas których – w trakcie swojej tury – gracze wykonują po jednej z kilku dostępnych akcji. Najczęstszą akcją jest zdrapanie, czyli odkrycie planety – oczom gracza ukazuje się wartość liczbowa i rysunek. Zwycięzcą zostaje osoba, która na koniec rundy ma najwięcej odkrytych punktów. Brzmi to może trochę niedorzecznie, ale takie nie jest. Istota rozgrywki tkwi w pozostałych akcjach, które pozwalają podejrzeć co zdrapał przeciwnik, nakazać mu odkryć określoną planetę. Niektóre akcje wymagają też upublicznienia własnych odkryć (należy pamiętać przy tym, że wszyscy gracze mają takie same planety). To zmusza do kombinowania. Np. nie ma sensu zaglądać do rywali zbyt wcześnie, bo niewiele zobaczysz. Ani zbyt późno, bo nie zdołasz tej wiedzy wykorzystać.

scratch-wars-logo-originalObecnie dostępne są 4 różne wszechświaty, ale w przyszłości planowane są jeszcze inne gry na platformie X Suprise.

Scratch Wars

scratchwarsBardzo, bardzo nietypowa kolekcjonerska gra karciana, której w pewnym sensie bliżej do gry planszowej. Osadzona w świecie fantasy. Gracze posiadają karty bohaterów i broni. Można zacząć grać już z dwoma kartami: jednym herosem i jedną kartą broni.

Karty sprzedawane są jako zdrapki. Każdy heros jest unikalny – nikt na świecie nie będzie miał takiego samego! Sama czeska edycja zawiera dwa miliony różnych kart. Gracze do samego końca, aż do ostatniego momenty kiedy zdrapią swoje karty nie będą znali potencjały swoich postaci. Ale bez obawy – gra jest dobrze zbalansowana. Można wygrać nawet słabym bohaterem w połączeniu z odpowiednią bronią.

scratch-wars-boxKolejną wielką innowacją jest obrotowa tarcza broni (która jest również licznikiem życia) pozwalająca na wybór różnych efektów podczas gry. To strategiczna gra oparta na zarządzaniu ryzykiem, której istotą jest dobór postaci i broni oraz użycie ich w odpowiednim czasie. Gra ma wiele wariantów – można grać parami jednym herosem wyposażonym maksymalnie w pięć różnych broni, można grać zespołowo, można grać całą armią bohaterów.

Gra oferuje darmową aplikację na iOS i Androida. Każda karta posiada kod QR, dzięki któremu bohaterów i ich wyposażenie będzie można obejrzeć w 3D, będzie można również grać on-line, brać udział w turniejach, podbijać terytoria.

Gra ukaże się w styczniu 2017 roku w Republice Czeskiej a w wersji angielskiej prawdopodobnie na Kickstarterze w marcu / kwietniu 2017.

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × pięć =