Home / Wiadomości / Egmont pełen nowości

Egmont pełen nowości

Kraina planszówek

Na jesień firma Egmont szykuje graczom (tym mniejszym i tym większym) całą masę nowości. Będą nowe gry dla dzieci, nowe gry rodzinne, no i przede wszystkim kolejne tytuły z serii Egmont Geek. Zobaczmy więc co nowego znajdziemy w Krainie Planszówek w najbliższych miesiącach.

 

Zacznijmy od tego co Graczy ucieszy najbardziej, czyli kolejnych gier z linii Egmont Geek. Już w najbliższym czasie na rynku powinny pojawić się takie bestsellery jak:

El Gaucho

El Gaucho

W El Gaucho gracze wcielają się  południowoamerykańskich hodowców bydła. Wysyłają swoich gauchów na Pampę albo do miejsc specjalnych, aby zdobyć jak najwięcej krów. Przy grze będą się świetnie bawić zarówno doświadczeni gracze, jak i osoby chcące dopiero poznać bardziej zaawansowane gry planszowe.

Liczba graczy : 2-4

Wiek : 10+ lat

Czas rozgrywki : ok. 60 minut

Antarktyda

AntarktydaW tej grze zadaniem graczy jest budowa ośrodków naukowych, farm hodowlanych i baz przemysłowych na Antarktydzie. Gra wyróżnia się nowatorskimi rozwiązaniami i mechaniką. Antarktyda spodoba się wszystkim graczom, którzy szukają ciekawej rozgrywki, ale też nowych pomysłów w grach planszowych.

Liczba graczy : 2-4

Wiek : 10+ lat

Czas rozgrywki : 45-90 minut

Hansa Teutonica

Hansa TuetonicaW grze Hansa Teutonica gracze reprezentują gildie kupieckie, które starają się zwiększyć swoje wpływy w Hanzie – potężnym związku miast handlowych. Zwycięstwo można osiągnąć na wiele sposobów, dzięki czemu do gry wraca się z przyjemnością, za każdym razem wypróbowując nowe strategie. Gra Hansa Teutonica zdobyła wiele nagród, w tym w 2010 roku zwyciężyła w dwóch kategoriach prestiżowego konkursu Golden Geek – Gra Roku i Najlepsza Gra Strategiczna.

Liczba graczy : 2-5

Wiek : 12+ lat

Czas rozgrywki : 45-90 minut

Imperial 2030

Imperial 2030W grze Imperial 2030 gracze są inwestorami, których celem jest osiągnięcie jak największych zysków. Aby to osiągnąć, muszą kontrolować odpowiednie mocarstwa we właściwym momencie. Jednak walka o władzę jest bardzo zacięta i niczego nie można być pewnym. Gra w doskonały sposób łączy ekonomię i taktykę. Twórcą Imperiala jest Mac Gerdts, czyli autor wyśmienitej Concordii – pierwszej gry z linii Egmont Geek.

Liczba graczy : 2-6

Wiek : 12+ lat

Czas rozgrywki : 150 minut

Co ważne, wszystkie te gry można obecnie nabyć w specjalnej ofercie sklepu Egmont. A do tego trzy pierwsze tytuły możemy teraz kupić w gorącej promocji “3 gry w cenie 2” 

Link do promocji “3 gry w cenie 2” znajdziecie TUTAJ.

Natomiast link do zapowiedzi gry Imperial 2030  TUTAJ.

Egmont nie zapomniał też o młodszych i rodzinnych graczach. Dla nich zapowiedział, m.in.:

… nową grę z serii Zagraj ze mną –

Zaginiona księga baśni

Zaginiona księga baśniZły król wyrwał wszystkie strony z Wielkiej Księgi Baśni i rozrzucił je po zamkowym ogrodzie. Gracze wspólnie starają się odnaleźć połówki stron, przesuwając na planszy kafelki. Muszą zdążyć, zanim król wróci do zamku!

Liczba graczy : 2-4

Wiek : 5+ lat

Czas rozgrywki : 20 minut

… kolejną część hitu Pan tu nie stał! –

Cinkciarz

CinkciarzGracze stają się cinkciarzami w czasach PRL i starają się zarobić jak najwięcej na nielegalnej wymianie walut. Do dyspozycji mają dolary, złotówki, ruble, forinty… oraz równo pocięte gazety.

Liczba graczy : 3-5

Wiek : 10+ lat

Czas rozgrywki : 30 minut

… czteroosobową wersję popularnego Pentago

Pentago Triple

Pentago TrippleW grze są 3 kolory kul oraz karty zadań, które urozmaicają zasady pierwowzoru i umożliwiają grę 4 osobom jednocześnie.

Liczba graczy : 2-4

Wiek : 8+ lat

Czas rozgrywki : 15 minut

… odświeżoną graficznie wersję Gry Roku 2014 –

Potwory w Tokio

Potwory w TokioWciel się w jedno z monstrów i dołącz do pojedynku o dominację nad Tokio. Atakuj inne potwory, zbieraj energię, zdobywaj potężne zdolności, zgiń albo wygraj walkę o Tokio.

Liczba graczy : 2-6

Wiek : 8+ lat

Czas rozgrywki : 30 minut

… oraz całkowitą świeżynkę –

Rival Kings

Rival KingsStań do walki o tron! Zawiązuj spiski, snuj intrygi i zdobywaj pieniądze. Rival Kings to intrygująca gra karciana z mocną interakcją.

Liczba graczy : 2-4

Wiek : 8+ lat

Czas rozgrywki : 30 minut


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

13 − jedenaście =