Home / Zapowiedzi / Orlean – już wkrótce rusza kampania wydawnictwa Baldar

Orlean – już wkrótce rusza kampania wydawnictwa Baldar

Orleans_landing_page1Wyobraź sobie średniowieczną Francję zaklętą na planszy, a w niej tętniące życiem miasto Orlean nad Loarą. Czy widzisz handlowe trakty, rzeki, którymi spławia się towar, kupieckie domy i panujący wokół zgiełk? Wszędzie: mnisi, kupcy, cieśle, rycerze.

Już od 22 sierpnia 2016 r. wydawnictwo Baldar rusza z projektem wydania polskiej edycji gry Orlean na portalu wspieram.to.

Gra Orlean to wspaniała gra strategiczna w której, przenosząc się do centralnej Francji okresu średniowiecza, będziesz zabiegał o powiększenie swoich wpływów. Wykorzystasz w tym celu wszystkie możliwe sposoby, a pomogą Ci w tym najęci przez Ciebie: farmerzy, naukowcy, budowniczy, kupcy, rycerze, mnisi. Będziesz mnożył swoje bogactwa i wpływy. Rycerze ochronią twoje ekspedycje. Cieśle zbudują domy handlowe. Dzięki mnichom i ich wiedzy dokonasz cudów w nauce, a także wykorzystasz ich do pracy w różnych dziedzinach. W tej średniowiecznej krainie dróg do zwycięstwa jest tyle, ile taktów i rzek. Ale zwycięzca jest tylko jeden.

Gra autorstwa Reinera Stockhausena wydana w 2014 r zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym m.in. nominację do nagrody Kennerspiel des Jahres 2015. Orlean przeznaczony jest dla 2-4 graczy, ale możliwe jest rozszerzenie rozgrywki do 5 osób za sprawą dostępnego do kupienia dodatku.

A oto opinie o grze wyrażone przez redaktorów  Games Fanatic, którzy już mieli okazję zagrać w ten tytuł:

(VeridianaOrleans przy pierwszym zetknięciu wydaje się grą niezmiernie losową, a przez to frustrującą. Dawno nie słyszałam tylu wulgaryzmów przy stole 😉 Budując zaplecze postaci w woreczku, można doprowadzić do sytuacji, że z mrowia żetonów nigdy nie wylosują się te, które akurat są nam potrzebne. Z czasem jednak zauważamy, że woreczek trzeba po prostu na bieżąco czyścić, czemu sprzyja sprytna akcja wysyłania naszych ludzi do Ratusza, bardziej planować do przodu niż tylko „tu i teraz”, aby zostawiać w płóciennej czeluści jedynie potrzebne w aktualnym planie postacie i nie liczyć na łut szczęścia przy losowaniu. Z każdą rozgrywką gra u mnie bardzo zyskuje 🙂

(Ink) Sprytna gra, w której deckbuilding zamieniono w bagbuilding. Przy tym z torby nie wystarczy wylosować odpowiednich żetonów, ale całe potrzebne nam zestawy. Przez to zamiast kręcenia obłędnych kombo tak konstruujemy zawartość worka, by w ogóle być w stanie wykonać wymarzoną sekwencję akcji, w czym szczęśliwie pomagają nam rozliczne bonusy z wszelakich torów i budynków. Mamy tu też wyścig na rzeczonych torach, wyścig po towary na mapie, wyścig do premii w ratuszu… lepiej nie zostawać w tyle.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiemnaście + osiem =