Home / Zapowiedzi / Boże Igrzysko: Magnaci – Gra, która powinna znaleźć się w każdym polskim domu!

Boże Igrzysko: Magnaci – Gra, która powinna znaleźć się w każdym polskim domu!

magnaci

Ruszyła przedsprzedaż dodruku gry, która podbiła serca Polaków! To Boże Igrzysko: Magnaci, planszówka, która jako jedna z pierwszych w Polsce została wydana dzięki społecznemu wsparciu. Poprzez kampanię przeprowadzoną w 2014 roku na portalu crowdfundingowym, jeszcze przed wyprodukowaniem, grę zakupiło blisko pół tysiąca osób. Natomiast GamesFanatic, czyli największy portal poświęcony grom planszowym przyznał jej ocenę 9/10!

magnaciGF

Zebrana kwota ponad dwukrotnie przewyższyła niezbędną do wydania gry sumę pieniędzy, dzięki czemu wzbogacono ją o dodatkowe, drewniane elementy. Pierwszy nakład został wykupiony w ciągu roku od premiery, ale zainteresowanie grą nie osłabło, dlatego uruchomiliśmy dodruk. W połowie sierpnia do sklepów ponownie trafi Boże Igrzysko: Magnaci. Zdecydowaliśmy się jednak wrócić do pomysłu na grę jeszcze sprzed kampanii, czyli do specjalnie zaprojektowanych żetonów dworków.

magnaci_znaczki

Zainspirowała nas seria znaczków Dworki polskie przygotowana przez Andrzeja Gosika – malarza, ilustratora i grafika projektanta. Zwróciliśmy się do niego z propozycją współpracy. Wyraził zgodę i w ten sposób do świata gier planszowych dołączył jeden z czołowych akwarelistów polskich.

magnaci-posiadlosi

Dzięki Andrzejowi Gosikowi powstały fenomenalne ilustracje dworków, które jeszcze lepiej oddają klimat Polski szlacheckiej. Do drugiego wydania dołączamy także konspekt lekcji historii z użyciem Magnatów. Gra jest bowiem rekomendowanym przez instytucje naukowe i kulturalne narzędziem edukacyjnym, pozwalającym uczyć historii Polski poprzez zabawę!

magnaciBT

Gra Boże Igrzysko: Magnaci trafi do sklepów w połowie sierpnia. Do egzemplarzy zakupionych w trakcie przedsprzedaży dołączamy dwie specjalne karty promocyjne: Nadanie tytułu książęcego oraz O santa Piva di Polonia.

magnaciK1magnaciK2

Podsumowanie różnic między obecną (edycja 2016 r.) a poprzednią (edycja wspieram.to – 2014 r.) wersją gry.

W nowej (edycja 2016) wersji gry gracze znajdą następujące ulepszenia:

– zastąpiono drewniane pionki dworków kartonowymi żetonami dworków z ilustracjami Andrzeja Gosika. Połączona grafika planszy i żetonów dworków jeszcze lepiej przenoszą graczy w świat I Rzeczpospolitej. Pozostałe drewniane komponenty gry pozostały bez zmian (5 pionków magnatów, 5 pionków sejmu niemego, 1 pionek czarnych chmur, 3 pionki rozbiorów, 1 pionek klasztor, 1 pionek pałac, 1 pionek twierdza);

– dodano konspekt lekcji historii z wykorzystaniem gry. Dzięki temu pudełko Magnatów staje się gotowym narzędziem w rękach pedagoga, do natychmiastowego wykorzystania w celu przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć;

– dodano dodatkową kartę pomocy gracza, w związku z postulatami graczy;

– dokonano korekt w instrukcji gry, wynikających z dotychczasowych uwag graczy.

Dzięki w/w zmianom gracze otrzymują jeszcze bardziej atrakcyjny wizualnie i merytorycznie produkt.

Więcej informacji na temat gry oraz film z zasadami można znaleźć na stronie: www.bozeigrzysko.pl.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziesięć − dwa =