Home / News / Nie do Pary – zapowiedź nowej gry wydawnictwa Rebel

Nie do Pary – zapowiedź nowej gry wydawnictwa Rebel

 rebel

“Nie do pary” to przezabawna gra dla 3-8 graczy od 10 roku życia. Rozgrywka zajmuje około trzydzieści minut, jednak możecie się spodziewać, że czas gry wydłuży się z każdą salwą śmiechu, a tych nie zabraknie!  Gra pojawi się w sprzedaży już w sierpniu.

ndp_3d

Na czym to polega?

1. W każdej z czterech rund zostaje wylosowanych 11 innych obrazków i każdemu z nich zostaje przypisany numer.

2. Gracze w tajemnicy, przy pomocy kart z numerkami, będą musieli połączyć w pary dziesięć z owych jedenastu wylosowanych obrazków.

3. Gracze mają na to ograniczoną ilość czasu, który odmierza klepsydra. Podczas łączenia w pary kierować się będziemy tematyką, kolorystyką, kształtami, zastosowaniem… wszystkim, co nam przyjdzie do głowy. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! Ale… jest haczyk!

4. Na koniec rundy następuje punktacja! Im więcej graczy wskaże taką samą parę jak my, tym więcej punktów dostaniemy! Jeśli tylko my skojarzymy jakąś parę, to nie otrzymujemy za nią punktów.

5. Dodatkowo jedną z kart podczas rundy określimy jako „zgniłe jabłko”. Na koniec rundy odsłaniamy „zgniłe jabłko” –  jest ono warte dwukrotność liczby graczy, którzy je wybrali.

111

 Nawet nie spodziewacie się, ile śmiechu dostarczy Wam ta gra! Dowiecie się jak rozumują współgracze, odkryjecie, ile problemów nastręcza konieczność połączenia dwóch z trzech: traktora, scyzoryka i jabłka!

 Co skłoniło Was do połączenia tych dwóch zdjęć? Dlaczego akurat tę kartę umieściliście jako „zgniłe jabłko”? Wszystkie te pytania dadzą Wam mnóstwo frajdy i śmiechu.

1112

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzynaście + czternaście =