Home / Zapowiedzi / RED7 wkracza do Europy!

RED7 wkracza do Europy!

7.07 mija 7 miesięcy od polskiej premiery RED7. Mała wielka karcianka, która zrobiła furorę, została znakomicie oceniona przez recenzentów i stała się wielkim bestsellerem.  Gamesfanatic.pl przyznał grze najwyższą ocenę, a serwis “Gry planszowe u Wookiego” przyznał RED7 tytuł Złotej Gry 2015.

Ciekawostką jest, że gra w Europie ukazała się tylko w Polsce! Amerykańskie, czarne wydanie były bardzo trudno dostępne, a ceny w sklepach za niewielkie pudełko osiągały nawet 25 Euro! Dlatego RED7 w ogóle nie przebiło się na stoły graczy w Europie.

PL_Red7_BoxTOP1.2

PÓŁ ŻARTEM, CAŁKIEM SERIO

1 kwietnia Lucrum Games wrzuciło grafikę z Europą zalaną czerwonym kolorem. Żarcik internetowy informował, że Lucrum będzie dystrybuować grę w wielu językach na całym kontynencie. Kilka osób nawet w to uwierzyło i posypały się gratulacje. Trzeba było to prostować, ale…

“To właśnie wtedy zaświtał mi w głowie pewien pomysł. Chris Cieslik kilka razy dał wyraz tego, że jest pod ogromnym wrażeniem promocji i sprzedaży gry w Polsce. Wymieniliśmy się kilkoma pomysłami i mamy to! Dziś zupełnie poważnie i oficjalnie możemy się pochwalić, że zostajemy europejskim dystrybutorem gry!” – informuje Tomek Międzik, dyrektor Lucrum Games.

Gra ukaże się tej jesieni w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i oczywiście angielskim. Kolejne wersje językowe to kwestia czasu. Lucrum Games tym samym debiutuje z RED7 jako wystawca na tegorocznym Essen.

RED7 nie było na TARGACH W  ESSEN? 

Gra była dostępna przez moment w 2014 roku. Chris Cieslik zapytał Erica Martina z Boardgamegeek.com, który jest fanem RED7, czy BGG store może sprzedawać grę. Eric wziął ze sobą 48 sztuk i… sprzedano wszystko jeszcze w środę, w dzień prasowy, gdy wydawcy dopiero się rozstawiają!

RED7Tak więc RED7 swoje “7 minut” na Essen będzie mieć dopiero w tym roku. Dodatkową atrakcją dla graczy będzie też aplikacja RED7 na tablety i telefony przygotowana przez firmę Silver Bullet. Lucrum Games wchodzi w skład imponującego stoiska Polish Publishing League.

“Liczę na wszystkich polskich fanów gry, że pomogą zrobić w Essen odpowiedni buzz. To nam bardzo pomoże. Oczywiście dla polskich graczy, to żadna nowość, ale kto teraz zna lepiej RED7 niż właśnie Polacy?” dodaje Tomek Międzik.

 


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Dyrektor Tomasz Międzik. xD

  2. Tomek, a jak masz na wizytówce? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × 3 =