Home / Zapowiedzi / Nowa gra wydawnictwa Rebel – Miasto Szpiegów: Estoril 1942

Nowa gra wydawnictwa Rebel – Miasto Szpiegów: Estoril 1942

rebelJuż niebawem nakładem wydawnictwa REBEL ukaże się gra:

Miasto Szpiegów: Estoril 1942

W czasach drugiej wojny światowej miasteczko Estoril przyciągało całe tłumy intrygujących person: królów, książąt, dyplomatów i wysoko postawionych polityków. Wszystkie one miały ze sobą coś wspólnego. W tych niespokojnych czasach parały się szpiegostwem. Tak samo zresztą jak wszyscy mieszkańcy miasteczka…

Obrazek

Podczas gry zadaniem graczy jest stworzenie najbardziej efektywnej siatki szpiegowskiej. Wszyscy rozpoczynają rozgrywkę z zestawem 6 kart postaci, które będą posyłać w różne historyczne miejsca, aby wykonywały zadania polegające na pozyskiwaniu nowych szpiegów, zdobywaniu punktów zwycięstwa oraz wypełnianiu misji.
Każda z postaci dysponuje siłą wpływu – bazową cechą opisującą jak skutecznym jest agentem, narodowością, która w zależności od lokacji może oferować dodatkowe bonusy lub utrudnienia, jedną lub więcej specjalnych umiejętności oraz liczbę punktów zwycięstwa, które werbujący gracz otrzyma na koniec gry za posiadanie danej postaci w swojej siatce szpiegowskiej.

W trakcie gry gracze umieszczają swoich szpiegów na planszach lokacji walcząc o zwerbowanie nowych agentów. Zwerbowane postacie wchodzą w skład siatki szpiegów gracza i w kolejnych turach mogą zostać użyte do werbowania kolejnych szpiegów, czyniąc to zwykle efektywniej od postaci z którymi zaczynamy grę.

Każda lokacja posiada unikalne warunki zmieniające warunki gry, a także jednego agenta, przydzielanego losowo, którego można w niej zwerbować.

Podczas rozgrywki gracze będą musieli planować, przewidywać i skutecznie zarządzać zestawem 6 agentów (nowi rekruci zastępują starych), tak, aby po 4 rundach posiadać jak najwięcej punktów zwycięstwa zapewnianych przez wykonane misje oraz wpływowych szpiegów zwerbowanych do swojej siatki.

Obrazek

Do każdej gry zakupionej przed premierą dodajemy zestaw 3 kafelków promocyjnych, a przy okazji dzielimy się pewną anegdotką.

Otóż na wieść o tym, że gra Estoril zostanie wydana w polskiej edycji językowej, kustosz muzeum muzyki regionalnej w Estoril zabrał oryginalnego wydawcę pod tabliczkę upamiętniającą pobyt w miasteczku Ignacego Paderewskiego, opowiadając historię życia i osiągnięć naszego wybitnego rodaka, a lista ta zaiste jest bardzo długa. Upewniło to Portugalczyków, że na polskich kafelkach promocyjnych powinien znaleźć się nie kto inny jak Paderewski i tak się stało.

Drugą postać zaproponowaliśmy my – to Krystyna Skarbek. Polska mata-hari, agentka Winstona Churchila, kochanka Iana Fleminga, który to ją obrał za pierwowzór dziewczyny Jamesa Bonda pisząc książkę “Casino Royale”. Niezwykle barwna postać, polecamy zapoznać się z jej historią.

Trzecim i ostatnim kafelkiem promocyjnym jest Enigma – niemiecka maszyna szyfrująca. Jej wykradzenie zapewni zdobywającemu dwa dodatkowe punkty zwycięstwa.

Obrazek


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × 1 =