Home / Patronaty / Patronat GF: Concordia, czyli gra z dopracowaną mechaniką, 4 stronami zasad, nie za trudna dla laików i nie za łatwa dla wyjadaczy

Patronat GF: Concordia, czyli gra z dopracowaną mechaniką, 4 stronami zasad, nie za trudna dla laików i nie za łatwa dla wyjadaczy

CDopracowana mechanika, 4 strony (a nawet mniej) zasad, nie za trudna dla graczy niedzielnych, nie za łatwa dla wyjadaczy – takie plusy dał Vester grze otwierającej linię Egmont Geek, czyli Concordii. Gra  ukaże się już 1 lipca w polskiej wersji językowej za sprawą wydawnictwa Egmont.

Ponad dwa tysiące lat temu Imperium Rzymskie objęło swym panowaniem ogromny obszar wokół Morza Śródziemnego. Jednolite prawo, wspólna waluta i bogate w surowce obszary umożliwiły wspaniały rozwój gospodarczy Imperium.

Gracze stają się rzymskimi patrycjuszami, których zadaniem jest rozbudowa potęgi własnego rodu i zaskarbienie przychylności bogów. Wysyłają w tym celu swoich kolonistów w różne zakątki Imperium, tworzą sieć handlową, sprzedają i kupują różne dobra. Za pomocą kart gracze decydują, jakie akcje będą mogli wykonywać i za co dostaną punkty na koniec gry. Każda decyzja ma wpływ na końcowy wynik, a do zwycięstwa prowadzą różne strategie.

Concordia znajduje się obecnie na 42 miejscu rankingu BGG ze średnią ocen 7,9/10. Gra zdobyła wiele nagród i nominacji, m.in:

  • 2015 Zaawansowana Gra roku (Holandia) – zwycięzca.
  • 2014 Kennerspiel des Jahres nominacja.
  • 2014 International Gamers Award – nominacja.
  • 2014 Gra Roku (Portugalia) – nominacja.
  • 2013 Meeples’ Choice Award – zwycięzca.

Autorem gry jest znany i ceniony Mac Gerdts. Jest on autorem takich hitów, jak: „Antike”, „Imperial”, „Novegador” czy „Hamburgum”. Jego gry były wielokrotnie wyróżniane najbardziej prestiżowymi nagrodami i nominacjami. Sam autor został doceniony nominacją do nagrody JOTA, dla najlepszego autora gier w 2008 roku.

 

Więcej o grze możecie poczytać we wspomnianej recenzji Vestera na Games Fanatic.

 

Jeszcze kilka słów o samej linii Egmont Geek.

EGMONT GEEK to gry przeznaczone dla zaawansowanych graczy, stworzone przez znanych autorów. Oferują ciekawą, długą rozgrywkę, wymagającą strategicznego planowania i podejmowania złożonych decyzji. Wysoka jakość wykonania, dużo elementów i nowatorskie pomysły w regułach zapewnią wspaniałą rozrywkę prawdziwym miłośnikom gier planszowych.

Jesienią 2016 roku do rąk polskich graczy trafią kolejne tytuły, m. in. „Hansa Teutonica” i „Antarktyda”.

 


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. A czy wiadomo kiedy można będzie kupić tę grę poza sklepem egmontu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

9 − dwa =