Home / News / Nowa gra od Ogry Games: Smoczy Wyścig

Nowa gra od Ogry Games: Smoczy Wyścig

Na zakończonym niedawno Pyrkonie 2016 miała swoją premierę nowa gra wydawnictwa Ogry Games, Smoczy Wyścig. Ogry postanowiły odpocząć od radioaktywnego klimatu swoich poprzednich gier, (Metro 2033 i Bright Future) i zaproponować tym razem coś odrobinę lżejszego i zdecydowanie bardziej kolorowego.SW

Smoczy wyścig

W Smoczym Wyścigu wcielamy się w pilota rajdowego zespołu smoków, który mknie przez 12 barwnych krain odkrywanego stopniowo toru. Aby zapewnić sobie zwycięstwo, musimy odpowiednio dobierać skład naszego zespołu – w miarę postępu gry możemy włączać do niego coraz szybsze smoki. Musimy także zapewnić naszym smokom odpowiednie wsparcie kibiców, czyli innych spotykanych po drodze smoków, dzięki którym nasz zespół będzie miał odpowiednią motywację do wysiłku. Możemy też oczywiście uprzykrzać życie przeciwnikom, w końcu ścigamy się na ziejących ogniem bestiach, a nie gołębiach czy innych jaskółkach.

Smoczy wyścig

Mechanika gry opiera się na pomysłowym drafcie, w którym dobieramy karty smoków pod kątem ich przydatności do wsparcia naszego zespołu. Jak na stosunkowo proste zasady, możliwości taktycznych jest całkiem sporo – musimy zwracać uwagę nie tylko na karty, których sami potrzebujemy, ale także efektywnie blokować dostęp do nich naszym przeciwnikom. Musimy też zwracać uwagę na to, jakie krainy są już odkryte na torze (smoki z tych krain są szczególnie cenne) oraz brać pod uwagę potencjalnych smoczych kandydatów na zwalniające się miejsce w naszym zespole.

Smoczy wyścig

 

Rozgrywka toczy się przez 7 tur (wygrywa ten, kto doleci najdalej) i trwa mniej więcej 20 minut na każdego gracza. Ciekawostką jest możliwość połączenia talii z 2 kopii gry i ściganie się nawet w 8 osób (jeden egzemplarz to od 2 do 4 graczy).

Smoczy wyścig

 

Dla kogo to? Doświadczenia z Pyrkonu wskazują, że po krótkim wytłumaczeniu zasad z grą radzą sobie bez problemu siedmiolatki wychowane na oglądaniu Jeźdźców Smoków, ale pierwszy rozegrany na konwencie turniej pokazał też, że i dorośli mają nad czym główkować. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, na stronie wydawcy ogrygames.com może pobrać instrukcję i ocenić sam.

W pudełku:

64 karty smoków
12 drewnianych pionków smoków
12 dwustronnych płytek toru
6 dwustronnych kart bohaterów
8 kart trofeów
Instrukcja

MG_4059


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

11 − pięć =