Home / Patronaty / Premiera gry „Ale historia!” w mieście gdzie wszystko się zaczęło…

Premiera gry „Ale historia!” w mieście gdzie wszystko się zaczęło…

W dniu 13 kwietnia w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbyła się premiera gry planszowej „Ale historia!” wyprodukowanej prze firmę Granna.

Gra została przygotowana z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Dzięki grze gracze maja okazję zagłębić się w naszą narodową kulturę i historię od pierwszych Piastów aż do czasów współczesnych. O samej grze opowiadali jej twórcy: Zbigniew Pawłowski – doświadczony historyk, który jest autorem pytań oraz Filip Miłuński – autor reguł  gry.

Goście, którzy przybyli na premierę dowiedzieli się jak powstawała gra. Wspaniali goście, muzyczne występy, granie w grę to atrakcje imprezy. Granna wydając grę „Ale Historia!” udowodniła, że historia nie musi być nudna.

Patronat honorowy nad grą objęło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronatem objęli grę również: Muzeum Powstania Warszawskiego, kanał historyczny History, kanał historyczny H2, portal Zalogowani przez Chrzest  – 966.com.pl, Łowca Przygód, wydawnictwo Nowa Era, TVP Historia, portal Historykon.pl, ogólnopolski miesięcznik Odkrywca, portal Historia.org.pl, Zamek Królewski w Warszawie.

Premiera_Ale_historia_Gniezno_01 Premiera_Ale_historia_Gniezno_02 Premiera_Ale_historia_Gniezno_06 Premiera_Ale_historia_Gniezno_05Premiera_Ale_historia_Gniezno_03 Premiera_Ale_historia_Gniezno_07 Premiera_Ale_historia_Gniezno_04


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiemnaście + 9 =