Home / IGry / Zainstaluj sobie 100 lat historii Polski

Zainstaluj sobie 100 lat historii Polski

eZnajZnak screenshot 1Wszystkim, którzy nie znaleźli pod choinką żadnej gry planszowej ani nawet książki historycznej, Instytut Pamięci Narodowej proponuje partyjkę w ZnajZnak. Choćby nawet zaraz po lekturze tego tekstu.

Jest to możliwe dzięki cyfrowej adaptacji gry ZnajZnak – Na prąd. Od października 2015 r. nie mając partnera do zabawy albo 2,5-kilogramowego pudełka z kartami mogliśmy zagrać na portalu społecznościowym Facebook. Od połowy grudnia, odkąd można pobrać grę na telefony i tablety.

ZnajZnak to jedna z niewielu gier edukacyjnych, które przekazując graczom wiedzę, nie nudzą, a wiedza przychodzi samoistnie podczas rozgrywki. Jak to zostało osiągnięte? ZnajZnak składa się ze 132 kart. Na każdej karcie jest pokazanych 12 ze 133 różnych symboli dotyczących najnowszej historii Polski. Jeżeli weźmiemy dowolne dwie karty i uważnie się im przyjrzymy, okaże się, że zawsze mają one jeden wspólny symbol. Gracze otrzymują punkty za jak najszybsze znalezienie znaku wspólnego dla obu kart.

640x1136_gra„Wiele osób spędza czas w komunikacji miejskiej, poczekalniach i innych przypadkowych sytuacjach, grając w różne gry typu casual, czyli niespecjalnie absorbujące gry rekreacyjne – mówi Łukasz M. Pogoda z Biura Edukacji Publicznej IPN, odpowiedzialny za produkcję komputerowej wersji gry – Chcieliśmy dotrzeć do tej grupy ze ZnajZnakiem. Liczymy, że elektroniczny ZnajZnak spodoba się jako gra, a przy okazji przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy na temat historii Polski.”

20151228_120907000_iOSZnajZnak to jedna z najpopularniejszych gier edukacyjnych IPN. Doczekała się już czterech edycji wydanych w łącznym nakładzie prawie 80 tys. egzemplarzy. Grę doceniają też nauczyciele – jest wykorzystywana w ponad 4 tys. placówek edukacyjnych. Dała ona początek całej serii wydawnictw. Ukazały się już ZnajZnak – Monte Cassino (po polsku i angielsku), ZnajZnak – Pamięć i ZnajZnak – Sport.

IMG_0331ZnajZnak – Na prąd jest dostępny w sklepach Google Play i App Store. Łącza do pobrania można znaleźć na www.znajznak.pl. Więcej informacji na temat gier z serii ZnajZnak na pamięć.pl.

IMG_0330Aktualne informacje są też publikowane na stronie gry na platformie Facebook.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sześć + 12 =