Home / Patronaty / Dolina Kupców już w listopadzie w sklepach

Dolina Kupców już w listopadzie w sklepach

Dolina_Kupców_BOX_mockup_front_2Nastała era wielkich odkryć. Coraz to nowsze, niespotykane towary trafiają w ręce kupców, a miejscem przez nich najbardziej cenionym jest miasteczko zwane Doliną. Powstała tam nadzwyczajna gildia skupiająca najlepszych kupców. Wybitni handlarze zjechali więc do Doliny ze wszystkich stron świata, aby wygrać zawody i tym samym stać się członkiem gildii.

Tak mogłaby się zaczynać niejedna, ciekawa powieść. Wielu chętnie sięgnęłoby, żeby sprawdzić komu udało się zwyciężyć rywalizację kupiecką. Tymczasem jest to początek historii leżącej u podstaw gry karcianej Dolina Kupców, która w jeszcze listopadzie pojawi się w Polsce dzięki wydawnictwu Fullcap Games. Nie zmienia to faktu, że niektórzy chętnie poznaliby imię najlepszego kupca w Dolinie, a wielu usiądzie do gry, żeby samemu stanąć w szranki.

Dolina Kupców to gra dla 2 do 4 graczy, którzy tworzą swoje talie kart, kupując je na rynku i wykorzystując ich właściwości. Głównym zadaniem w grze jest budowa straganu z zebranych kart. Mamy więc do czynienia z mechaniką deckbuildingu z ciekawym motywem pozbywania się talii w celu zwycięstwa. Wygrywa gracz, który stworzy na swoim stoisku 8 stosów kart. Każdy kolejny stos musi mieć sumę wartości kart większą od poprzedniego o 1. Nie jest to więc łatwe zadanie, bo kart można użyć do zakupu kolejnych, wykorzystać ich akcję lub pozbyć się ich budując stos. Do gracza należy podjęcie tej niełatwej decyzji.

Baza_Dolina_Kupcow_przedmioty Baza_Dolina_Kupcow

Warto zwrócić również uwagę na wyjątkową oprawę graficzną Doliny Kupców. Ciekawostką jest fakt, że stworzył ją sam autor gry, Sami Laakso. Kolejnym dużym atutem jest elastyczność stylu rozgrywki. W pudełku znajduje się 6 zestawów kart (talii zwierząt), różniących się poziomem interakcji, wpływem na elementy gry i trudnością w „obsłudze”. Gracze sami decydują, czym będą grać. Będzie więcej losowości, czy interakcja negatywna? A może jedno i drugie?

ADO_mockup_tyl_BOX_v2Dolina Kupców to nie tylko karty. W pudełku znajduje się również plansza, która pomoże graczom w zakupach na rynku kart oraz wyjątkowa kostka, z której korzysta talia Beztroskich Ocelotów.

Warto zainteresować się Doliną Kupców. Niezwykła szata graficzna i lekki, rodzinny klimat kupców ze świata zwierząt oraz elastyczność stylu rozgrywki spowodują, że przyjemność z gry będzie duża. Nieskomplikowane zasady zachęcą z pewnością mniej zaawansowanych graczy do spróbowania swoich sił w rozgrywce.

Z przyjemnością też informujemy, że serwis GamesFanatic objął Dolinę Kupców patronatem medialnym.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewięć + osiemnaście =