Home / Zapowiedzi / Kolejne bajkogry od 2 Pionków

Kolejne bajkogry od 2 Pionków

Mamy przyjemność ogłosić, że druga i trzecia gra z serii Bajkogry, już wkrótce pojawi się na naszym rynku! 18 listopada w naszym oficjalnym sklepie ruszy przedsprzedaż gry Żółw i Zając! oraz Baba Jaga.

baba jaga box

Wiele rosyjskich opowieści mówi o postaci Baba Jagi, czarownicy, która mieszka w domku z kurzymi nogami. Na szczęście dzieciaki w tych opowieściach zawsze otrzymują nieoczekiwaną pomoc od różnych osób i udaje im się uciec na czas. A czy wy będziecie mieli na tyle szczęścia?
W grze Baba Jaga będziecie uciekać przed szponami nikczemnej czarownicy. By tego dokonać, musicie uzbierać składniki potrzebne do wykonania trzech zaklęć, składników tych będziecie szukać w lesie, w trakcie gdy Baba Jaga będzie szukać was.

xdQoaF73rYQT7YbJhXVSFRbwYCnORpXdQ zzXPkPqwE

W swojej turze aktywny gracz odkrywa wierzchnią kartę zaklęcia. Karta zaklęcia przedstawia 4 składniki, a gracz rozpoczyna poszukiwania składników w lesie, odkrywając płytki składników jedna po drugiej, zakrywając z powrotem te składniki, które nie pasują. Gdy aktywny gracz przeszukuje las, pozostali gracze na zmianę poruszają figurką Baba Jagi! Gdy Baba Jaga doleci do końca linii i z powrotem, a gracz nie zdąży skompletować zaklęcia, odkłada on zaklęcie na spód swojej talii zaklęć. Gdyby graczowi jednak udało się skompletować potrzebne składniki, to używa on tego zaklęcia. Zaklęcia wprowadzają różne urozmaicenia, jak zmiana dystansu trasy Baby Jagi, podmiana miejsc składników, zmiana wymagań ilości składników w przyszłych zaklęciach itp. Pierwszy gracz, który wykona 3 zaklęcia, wygrywa!

Baba Yaga

Udostępniamy również dla Was instrukcję do gry Baba Jaga! Zapraszamy serdecznie do lektury!

cover zajac i zolw

Po przegranym wyścigu zając zażądał rewanżu, a żółw przyjął wyzwanie. Wieść o zbliżającym się wyścigu rozeszła się po całej krainie. Na starcie zebrali się wszyscy uczestnicy: zając, żółw, wilk, owca i lis. Kto z nich zdobędzie tytuł najszybszego mieszkańca lasu? Postaw na właściwego zwierzaka i pamiętaj: najważniejsze to w porę wystartować!

bet card wolf
agneau 2

Na początku wyścigu, każdy z graczy w sekrecie obstawia dwa zwierzęta z pięciu, które jego zdaniem wygrają wyścig: żółw, zając, owca, wilk czy lis. W swojej turze gracze zagrywają od 1 do 4 kart, które pokazują te same zwierzę i uzupełnią karty na ręce do 5. Kiedy tylko 8 kart znajdzie się w puli lub 4 karty tego samego zwierzęcia, rozpoczyna się bieg!

Żółw i zając to wspaniała zabawa dla fanów Pędzących żółwi oraz Przebiegłych wielbłądów – różne zdolności zwierzaków, blefowanie, obstawianie wyników – w grze znajduje się wszystko, co gracze uwielbiają!

matos perspective

Udostępniamy również dla Was instrukcję do gry Żółw i Zając! Zapraszamy serdecznie do lektury!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × 2 =