Home / News / Brass na urządzenia mobilne!

Brass na urządzenia mobilne!

pic2681975_mdTo były naprawdę ekscytujące dwa lata! W tym czasie poznaliśmy chyba każdą tajemnicę Brassa. Rozłożyliśmy grę na czynniki pierwsze po to, żeby oddać Wam gotowy produkt w postaci planszówki na urządzenia mobilne. Zadanie niełatwe, ponieważ wybraliśmy tytuł, który cały czas utrzymuje się w czołówce rankingu w serwisie BoardGameGeek.

Przenieśmy się jednak najpierw do osiemnastowiecznego Lancashire. Wielkimi krokami zbliża się Rewolucja Przemysłowa. Dzięki sprytowi, pomysłowości i wyczuciu czasu panów Cromptona, Arkwrighta, Watta i innych dżentelmenów, ówczesne Lankashire stało się centrum przemysłu bawełnianego. Konstruowano nowe urządzenia napędzane parą, wznoszono przędzalnie, a górnicy ryli coraz głębiej, by nadążyć z dostarczaniem węgla do zasilania maszyn. By przewozić węgiel, kopano kanały, a potem układano tory kolejowe. I tak trwała szalona galopada, w której zmiana goniła zmianę. Rozpoczynając rozgrywkę, gracze włączają się do tej rywalizacji. Wcielają się w role przedsiębiorców starających się zarobić jak najwięcej pieniędzy na rozmaitych ówczesnych gałęziach przemysłu. W rozgrywce dominuje bawełna, jednak nie można ignorować innych przedsięwzięć, takich jak wydobycie węgla czy inżynieria. Zagrywając karty, gracze obserwują, jak rozwijają się ich przedsiębiorstwa, jak powstają kolejne kopalnie czy porty. A wszystko to za pomocą smartfona czy tabletu.

Planszową wersję zaprojektował Martin Wallace – jeden z najlepszych autorów współczesnych gier planszowych. Mobilna wersja to efekt współpracy wydawnictwa gier planszowych PHALANX oraz firmy CUBLO. Projektowi patronuje sam Wallace.

Przez ostatnie dwa lata we współpracy z autorem planszówki, gronem zagorzałych fanów tego tytułu oraz testerów staraliśmy się stworzyć produkt, który zadowoli zarówno miłośników mobilnych gier, jak i osoby, które BRASSA znają. Nie było to łatwe zadanie, bo każdy, kto gra w gry planszowe, wie jak wiele emocji pojawia się podczas rozgrywki z “żywym człowiekiem”. Ile radości mają “duże dzieci”, gdy rozpakowują pudło, a w nim znajduje się sporo kart, znaczników, drewnianych dysków i plastikowych monet. Jak to przenieść na urządzenie mobilne? To pytanie towarzyszyło nam przez cały ten czas. Po pierwsze staraliśmy się, by grafika oddała klimat gry i osiemnastowiecznego Lancashire. Po drugie przygotowaliśmy dwie opcje rozgrywki: gra lokalna (z możliwością zapisania rozgrywki) oraz sieciowa, dzięki której gracze poczują klimat rywalizacji. Sama rozgrywka trwa ok. godziny, ale można ją rozłożyć w czasie. Po wykonaniu ruchu, nasz przeciwnik otrzyma bowiem informację o tym, że to jego kolej. Dzięki temu można do gry wracać w każdej wolnej chwili.

Nieznający wersji planszowej mogą skorzystać z różnych samouczków: podstawowego, zaawansowanego oraz video! Również miłośnicy tradycyjnych instrukcji będą zadowoleni. Z myślą o nich przygotowaliśmy zbiór zasad, w którym w osobnych działach opisaliśmy rodzaje przemysłu, mechanikę, akcje oraz strategię.

Gracze planszowi dzięki tej aplikacji będą w końcu mogli zagrać w tytuł, który należy już do białych kruków planszowego rynku. BRASS nie miał bowiem nigdy polskiej edycji. Teraz i Polacy będą mogli zagrać w jeden z najlepszych ekonomicznych  tytułów na świecie (według rankingu na BGG). Gracze mobilni za to będą mogli spróbować swoich sił podczas rozgrywki, która odda twarde, ekonomiczne zasady i zależności. Trzeba rozważnie podejmować decyzje, by nie inwestować na marne.

O zainteresowaniu naszą grą świadczyć może fakt, że po uruchomieniu zapisów na beta-testy musieliśmy je zamknąć po pierwszej godzinie! W tym czasie wyczerpał się limit dwustu miejsc. Gra promowana była także wśród graczy na dwóch najważniejszych w Europie planszowych imprezach: SPIEL w Essen oraz UK Games Expo w Birmingham. Spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników planszowej wersji BRASSA. Przygotowując wersję na Androida oraz iOS chcemy, by również fani mobilnych gier poznali ten tytuł. Będzie to możliwe od 12 listopada – na ten dzień bowiem zaplanowaliśmy premierę. Gra będzie kosztować niecałe 7 dolarów. To, czego możecie się spodziewać po mobilnej wersji Brassa zobaczycie w trailerze gry.

Grę można nabyć w sklepach App Store oraz Google Play.

phalanxcublo

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

19 + piętnaście =