Home / News / Nowe Pokolenia, czyli My Village po polsku równolegle ze światową premierą!

Nowe Pokolenia, czyli My Village po polsku równolegle ze światową premierą!

hobbityW tym tygodniu kończy się przedsprzedaż essenowej nowości: „Nowe Pokolenia”. Zapraszamy po nią do dobrych sklepów z grami. To kolejna po „Celestii” gra wydawnictwa Hobbity.eu, która ukazała się po polsku równocześnie ze światową premierą.
Duetowi autorów: Ince i Markusowi Brand znów udało się stworzyć oryginalną grę. Tytuł nawiązuje do ich poprzedniego hitu – gry „Pokolenia” (laureatki tytułu Gra Roku dla zaawansowanych graczy 2012 w Niemczech i Czechach). „Nowe Pokolenia” to samodzielna gra, w której każdy gracz stoi na czele własnego rodu. Znane miejsca i postacie powracają, a fani Pokoleń odnajdą pewne podobieństwa, jak np. kronika wsi i tor czasu życia. Z drugiej strony, pojawi się sporo nowych elementów, w tym interesujący mechanizm zarządzania kośćmi.

W kronikach wsi otwiera się nowy rozdział, nadchodzą nowe Pokolenia. Każdy gracz kontroluje jedną wioskę i stara się zapewnić jej mieszkańcom dobrobyt i sławę.
plansza2
Każdy gracz zarządza jedną wioską i ma po jednym mieszkańcu w każdej z 5 profesji: opata, podróżnika, radnego, rzemieślnika i kupca. Aby przyciągnąć nowych klientów i mnichów do wioski, gracze ją rozbudowują, wznosząc nowe budynki, powiększając pola uprawne i sprzedając wyprodukowane dobra, a wszystko to pod presją uciekającego czasu.

Co jakiś czas jeden z mieszkańców wioski umiera, pozostawiając swoje stanowisko wolne. I mimo, że można jego potomka przyuczyć do zawodu, to i tak wkrótce okaże się, że trzeba zaniedbać pewne obszary na rzecz innych.

karty_pokolenia


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × cztery =