Home / Zapowiedzi / Outer Rim od wydawnictwa Axel

Outer Rim od wydawnictwa Axel

Premierą tegorocznych targów w Essen od wydawnictwa Axel będzie dwuosobowa gra science-fiction OUTER RIM – Zewnętrze Rubieże. Jest to prosta i szybka gra bitewna. Jeden z graczy dowodzi okrętem Ziemian, drugi zaś okrętem obcej rasy Kalmian. Gracze toczą śmiertelny pojedynek, o wygranej decyduje dobre rozdysponowanie energii okrętu, nieco szczęścia w kościach i odpowiednie wykorzystanie zasad modułów i załogi. Gra oparta jest o uniwersum Gwiezdna Kohorta – stworzone na potrzeby kolekcjonerskiej gry karcianej wydanej w 2007 roku.

 

OUTER RIM

Szybka i śmiertelna potyczka okrętów gwiezdnych.

Od setek lat ludzkość przemierza odległe galaktyki. Wiele wieków temu napotkała inne rozumne rasy, jednak tylko jedna z nich zwana Kalmianami dorównywała technologią i agresywnością potomkom mieszkańców Ziemi.

W odległych zewnętrznych rubieżach kosmosu stale dochodzi do starć pomiędzy gwiezdnymi okrętami Ziemian i Kalmian. W tych zaciekłych śmiertelnych potyczkach liczą się: zdolności dowódców
w manewrowaniu potężnymi okrętami, umiejętność przewidywania działań przeciwnika, a także odpowiednie zarządzanie energią poszczególnych sektorów i właściwe przydzielenie mocy do osłon i dział laserowych.

Tylko jeden okręt opuści ten zakątek kosmosu, wrak drugiego pozostanie tu jako przestroga dla wrogów albo łup dla złomiarzy…

Autor: Marcin Tomczyk

Czas gry: 15-30 minut

Liczba graczy: 2

Wiek: 12+

ZAWARTOŚĆ:

Plansza manewrów, plansze okrętów gwiezdnych, żetony modułów i załogi, żetony energii i manewrów, kości energii, pionki okrętów, zasłonki, instrukcja.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 4 =