Home / Aktualności / Wsiadamy na pokład i wyruszamy w podróż

Wsiadamy na pokład i wyruszamy w podróż

hobbityW najbliższą sobotę 3.10.2015 podczas Warszawskiego Festiwalu Gier Planszowych: Planszówki na Narodowym odbędzie się premiera naszej nowej gry „Celestia”.

W czasie swoich podróży Guliwer na próżno szukał podniebnej krainy Celestia. Podążając śladami szlachetnego prekursora, zuchwali awanturnicy wyruszają w poszukiwaniu tajemniczych miast Celestii i ukrytych w nich skarbów!
Dołącz do nich, by wziąć udział w pełnej niebezpieczeństw przygodzie. Podczas wyprawy będziecie przedzierać się przez potężne burze, odpierać ataki piratów i ptaków Damok. Kto z Was okaże się najsprytniejszym pilotem?

Na naszym kanale Youtube pojawił się trailer gry: https://www.youtube.com/watch?v=rCIq325Zh4I

Celestia to reedycja gry rodzinnej Cloud 9 z 1999 roku. Nowe wydanie charakteryzuje się pięknymi ilustracjami i dopracowanymi zasadami. Fabularnie lecimy kilkuosobowym balonem, od czasuCelestia box do czasu lądując na chmurach, na których znajdują bajeczne miasta. Aby wygrać, musimy umiejętnie podejmować ryzyko oraz przewidywać posunięcia przeciwników.

„Ostatnim razem gdy chciałem opuścić Barbadahl myślałem, że nasz statek powietrzny nigdy nie oderwie się od ziemi. Muszę otwarcie przyznać, że moi towarzysze podróży zbyt zasmakowali w rozkoszach, które napotkali w podniebnym mieście. Pewnego dnia ktoś, nie mogę zdradzić kto, wniósł ich podejrzanie ciężkie bagaże i nasz statek powietrzny runął w dół. Jednak uwierzcie mi, zapłacili wysoką cenę za swą chciwość, przeżywając kilka dramatycznych chwil nim udało się uruchomić śmigła ratunkowe. Nasz statek opuścił wreszcie to niebiańsko słodkie miejsce, ale na horyzoncie przed nami widniało jeszcze wiele innych przeszkód.”

                                                                       Orville Russel K., pilot powietrznego statku

 

Autor: Aaron Weissblum;

ilość graczy: 3-6; czas rozgrywki: 30 minut; wiek: 8+.

Data premiery: 2015

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

14 + twelve =