Home / News / ZnajZnak – Na prąd. Te same emocje, większa dostępność.

ZnajZnak – Na prąd. Te same emocje, większa dostępność.

ipn2ZnajZnak to jedna z najpopularniejszych gier edukacyjnych IPN.

Od momentu pierwszego wydania w 2012 roku doczekała się już czterech edycji wydanych w łącznym nakładzie ponad 77 tys. egz.

Grę docenili zwłaszcza nauczyciele, gdyż jest używana w ponad czterech tysiącach placówek edukacyjnych.

ZnajZnak to jedna z niewielu gier edukacyjnych, które przekazując graczom wiedzę nie nudzą i nie męczą. Jest to gra, w której wiedza przychodzi samoistnie podczas rozgrywki. Jak to zostało osiągnięte? ZnajZnak składa się ze 132 kart. Na każdej karcie jest pokazanych 12 ze 133 różnych symboli dotyczących najnowszej historii Polski. Jeżeli weźmiemy dowolne dwie karty i uważnie się im przyjrzymy okaże się, że zawsze mają one jeden wspólny symbol. Gracze otrzymują punkty za jak najszybsze znalezienie znaku wspólnego dla obu kart.

Już niedługo do gry nie będzie nam potrzebne 2,5-kilogramowe pudełko z kartami. Od 3 października 2015 ZnajZnak dostępny będzie za darmo on-line. Na początku gra się pojawi w portalu społecznościowym Facebook, a pod koniec jesieni powinny się również pojawić wersje przeznaczone na urządzenia przenośne – nowoczesne telefony (smartfony) i tablety pracujące pod kontrolą systemów Android lub iOS. Gra będzie przeznaczona dla jednej osoby, a wersje dla urządzeń pozwolą także na pojedynek z drugim graczem.

„Mamy nadzieję, że taka forma przyczyni się do lepszej popularyzacji ZnajZnak” – mówi Łukasz M. Pogoda z BEP IPN, odpowiedzialny za produkcję komputerowej wersji gry. „Wiele osób spędza czas w komunikacji miejskiej, poczekalniach i innych przypadkowych sytuacjach grając w różne gry typu casual, czyli niespecjalnie absorbujące gry rekreacyjne. Chcieliśmy dotrzeć do tej grupy ze ZnajZnakiem. Liczymy, że elektroniczny ZnajZnak spodoba się jako gra, a przy okazji przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy na temat historii Polski.”

Oficjalna premiera gry ZnajZnak – Na prąd odbędzie się podczas festiwalu Planszówki na Narodowym dnia 3 października 2015. Od dnia premiery odsyłacze do poszczególnych wersji gry będą publikowane na stronie https://www.facebook.com/Znajznak.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × 1 =