Home / News / Ruszyła przedsprzedaż “7 Cudów Świata: Pojedynek”

Ruszyła przedsprzedaż “7 Cudów Świata: Pojedynek”

rebel

8 października, dokładnie o 8:00 premierę będzie miała chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku – 7 Cudów Świata: Pojedynek. Przepiękne ilustracje do gry stworzył ten sam artysta, który jest autorem niezapomnianych grafik na kartach gry 7 Cudów Świata.

Pojedynek, o którym można powiedzieć, że jest w pewnym sensie dwuosobową wersją 7 Cudów Świata, jest grą samodzielną, o oryginalnej, doskonałej mechanice, jedynie inspirowaną pierwotną karcianką. Pojedynek wprowadzi nas w świat bezwzględnej walki o dominację cywilizacji, toczącą się przez 3 Epoki.

Pojedynek wprowadza nowatorski sposób dobierania kart przed grą: układamy je według podanego wzoru, a dobierać wolno nam tylko te, które nie są przykrywane przez inne karty. Wybierając jedną z nich, odkrywamy kolejne, czyniąc je dostępnymi dla przeciwnika, co podczas gry prowadzi do trudnych wyborów i dylematów.

cuda

Gracze będą ze sobą rywalizować o karty rozmaitych budowli, próbując blokować ich dostępność przeciwnikowi, a dobierając te, które zapewnią im największe korzyści.

W grze bardzo duże znaczenie ma obserwacja poczynań swojego przeciwnika. Wystarczy chwila nieuwagi, aby bardzo ułatwić mu grę. Znaczenie ma nawet kolejność dobieranych kart i odpowiednie wykorzystanie dodatkowej tury, aby tę kolejność zmienić. Handel, dzięki możliwości przeprowadzenia monopolizacji danego surowca, jest istotną częścią mechaniki, a walka o surowce jest bardzo zaciekła.  Każdy nasz ruch, oprócz tego, że powinien maksymalizować nasze zyski, musi jednocześnie być tak zaplanowany, aby możliwie najbardziej zaszkodzić przeciwnikowi.

gildie

W grze 7 Cudów Świata: Pojedynek istnieją 3 drogi do zwycięstwa: dominacja militarna, dominacja naukowa i zwycięstwo cywilne. Do osiągnięcia dominacji militarnej i naukowej może dojść w każdym momencie gry i, jeśli tak się stanie, rozgrywka kończy się natychmiast. Jeśli jednak przed końcem III Epoki żaden z graczy nie sięgnie po zwycięstwo, sumują oni swoje punkty, a zwycięzcą zostaje ta osoba, która zdobyła ich więcej (zwycięstwo cywilne)

doskonała gra dwuosobowa

doskonała gra dwuosobowa

Przeciąganie liny, wzajemne uszczypliwości w pozostawianiu przeciwnikowi do wyboru najmniej pasujących kart, podbieranie mu tych kluczowych dla jego gospodarki, budowanie swoich Cudów z negatywną interakcją w momencie, kiedy ich efekt może go najbardziej zaboleć – wszystko to sprawia, że 7 Cudów Świata: Pojedynek jest grą, która, wykorzystując popularność swojej starszej siostry, bardzo wysoko podnosi poprzeczkę w kategorii gier dwuosobowych.

Cena w przedsprzedaży:  89.95 zł

Więcej o grze: artykuł na stronie wydawcyprezentacja gry na stronie wydawcy.

 


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

piętnaście − 3 =