Home / News / Kolejne polskie edycje gier i dodatków wydawnictwa Czech Games Edition

Kolejne polskie edycje gier i dodatków wydawnictwa Czech Games Edition

rebel

Wydawnictwo Rebel, jako stały partner czeskiego wydawnictwa Czech Games Edition, w tym roku wyda kolejne czeskie nowości w polskiej edycji.

Wśród nich znajdzie się niezwykle popularna gra Codenames, która podbiła serca graczy na amerykańskim GameConie.

 

 

 

Tajniacy – planowana data premiery: listopad 2015 roku.

 Obrazek

Jedna z najgorętszych premier ostatnich miesięcy, Codenames, wydana przez Czech Games Edition, autorstwa Vlaady Chvatila, zagości na polskich stołach w pełnej polskiej wersji językowej już w listopadzie. 
W tej grze, podzieleni na drużyny będziemy starali się dowiedzieć, którzy spośród agentów należą do naszego zespołu. Jako, że jest to gra słowna to naszym zadaniem będzie odgadnąć ich kryptonimy na kartach na bazie skojarzeń podsuwanych nam przez partnera. Jeśli jego sugestia będzie brzmiała “ciepło, trzy” to znaczy, że według niego spośród 25 ksywek agentów leżących na stole, 3 kojarzą my się z czymś ciepłym i wszystkie 3 to agenci należący do naszego zespołu. Czy uda nam się ich poprawnie odgadnąć? Co jeśli kart pasujących do tego skojarzenia jest więcej? Może wytypować tylko 2 z nich? A co jeśli przypadkiem trafimy na zabójcę i przegramy grę?
Świetna, szybka gra towarzyska do gry w dowolnym gronie już teraz podbija serca graczy na całym świecie.

Videoprezentacja przez CGE: Codenames (ENG)

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 59,95 zł.

 

Tash-Kalar: Otchłań – planowana data premiery: grudzień 2015.

Obrazek Obrazek

Ten mały dodatek wprowadza do gry nową frakcję – demony siedmiu grzechów głównych oraz istoty z nimi powiązane. Pojawia się w nim nowy koncept – bramy. Bramą staje się jeden z demonów i przez cały czas gdy pełni jej funkcję wpływa na zdolności i poruszanie się Twoich demonów (karty odwołują się do bramy w formie “bliżej od bramy”, “dalej od bramy”, etc.). Oczywiście są w grze zdolności, które pozwalają nam bramę przenosić i otwierać w innym miejscu, sprawiając, że gra tą frakcję wymaga od gracza jeszcze większego planowania i dostosowywania się do sytuacji na planszy niż pozostałe talie, ale wynagradza to nieco większą siłą przyzywanych istot.

Videoprezentacja przez CGE: Tash-Kalar: Legendary Arena – Nethervoid (ENG)

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 55,00 zł.

 

Ciężarówką przez Galaktykę: Misje – planowana data premiery: nieznana.

Obrazek

Czy może być coś fajniejszego od przemierzania kosmosu w statku własnoręcznie zbudowanym z części znalezionych na wysypisku? Oczywiście – podróż tym samym statkiem z ładunkiem radioaktywnych izotopów i materiałów wybuchowych!

Przygotuj się na załadunek superciężkiego towaru, niebezpiecznych artefaktów, albo pysznych napojów gazowanych zapakowanych konwencjonalnie w szklane butelki. Nadal brzmi jak dziecięca igraszka? Nowe karty super-przygód podwoją niebezpieczeństwo.

Przemierzając kosmos z tym dodatkiem każdy lot stanie się nową misją (dzięki specjalnym kartom) która będzie miała nowe, unikalne warunki prowadzenia lotu i przyznawania nagród.

Videoprezentacja przez CGE: Galaxy Trucker: Missions (ENG)

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 89,95 zł.

Klub utracjuszy – planowana data premiery: grudzień 2015 roku.

Obrazek

W grze Prodigals Club wydanej przez Czech Games Edition, która w Polsce będzie wydana pod nazwą Klub Utracjuszy wcielamy się w rolę młodych gentlemenów z czasów wiktoriańskiej Anglii, którzy będą rywalizowali ze sobą o to który z nich roztrwoni swój majątek, utraci znajomych i poparcie polityczne jako pierwszy. Tego nietypowego zadania może się podjąć każdy, a grę skonstruowano w ten sposób, aby grać można było w dowolnej kombinacji trzech modułów, a nawet łączyć ją z jej starszą siostrą, grą Ostatnia Wola.

Videoprezentacja przez CGE: Prodigals Club (ENG)


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

piętnaście + 10 =