Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / 2Pionki ruszają – na Wesołą farmę!

2Pionki ruszają – na Wesołą farmę!

wesoła farmaPo 15 latach funkcjonowania na rynku, Portal Games otwiera nową linię wydawniczą 2Pionki. Nowemu wydawnictwu przyświeca cel popularyzacji gier planszowych dla osób, które nie miały styczności do tej pory z planszówkami. W jego portfolio znaleźć będzie można gry rodzinne, gry imprezowe oraz lekke gry familijne.

Jednym z pierwszych tytułów wydanych w tym roku jest rodzinna gra ekonomiczna Wesoła Farma.

Wesoła Farma to wciągająca gra ekonomiczna dla dzieci w wieku szkolnym. Każdy z młodych graczy posiada własną farmę, na której hoduje owce, króliki, krowy i świnki. W swoim ruchu gracz może zdecydować się na to by sadzić rośliny, by zbierać plony, by karmić zwierzęta, czy udać się na targ, by kupić nasiona kolejnych sadzonek. Każde ze zwierząt lubi inny pokarm, a każda z roślin ma inny okres zbiorów – i właśnie dzięki tym zmiennym młodzi gracze będą musieli podejmować ciekawe i ważne wybory, decydować co zasiać, kiedy zbierać i które zwierzęta nakarmić.

Wesoła Farma w nienachalny, interesujący sposób uczy właściwego planowania, przekazuje podstawową wiedzę na temat zarządzania zasobami. Po kilku rozgrywkach w Wesołą Farmę dzieciaki nie będą miały żadnych problemów, by planować wydatki ze swojego kieszonkowego!
Wesoła Farma została zaprojektowana przez Oleksandra Nevskiego oraz Olega Sidorenko, twórców przeboju Tajemnicze Domostwo i w 2014 roku otrzymała nominację do nagrody Origins 2014 Best Children Game.

Autorzy: Oleksandr Nevskiy i Oleg Sidorenko
Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 30 minut
SCD: 69,95

Oficjalna strona gry.


 

Facebook Comments

4 komentarze

 1. Czytam opis i czytam, czy to aby nie jest Superfarmer? 🙂

 2. A w którym miejscu?

  • “Wesoła Farma to wciągająca gra ekonomiczna dla dzieci w wieku szkolnym. Każdy z młodych graczy posiada własną farmę, na której hoduje owce, króliki, krowy i świnki.”
   “Wesoła Farma w nienachalny, interesujący sposób uczy właściwego planowania, przekazuje podstawową wiedzę na temat zarządzania zasobami. Po kilku rozgrywkach w Wesołą Farmę dzieciaki nie będą miały żadnych problemów, by planować wydatki ze swojego kieszonkowego!”
   Tytuł również podobny… oczywiście to nie zarzut tylko spostrzeżenie 🙂

 3. Idąc tym tropem wszystkie gry, które zaczynają się od słów “W grze wcielasz się w rolę kupca…” są takie same 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × jeden =