Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Zapowiedzi 2015 – cz. X – Bard

Zapowiedzi 2015 – cz. X – Bard

Logo_BardKrakowskie wydawnictwo Bard ma w swoim portoflio sporo ciekawych tytułów. Zarówno dla geeków, jak i dla okazjonalnych czy rodzinnych graczy.

Właśnie dostaliśmy pakiet ciekawych zapowiedzi.

Zapraszam do lektury!

Callisto BOX 3D prawo 1. Callisto

Nowa wersja znanego hitu stworzonego przez niezrównanego Reinera Knizię! Callisto to satysfakcjonująca i prosta gra strategiczna, która wymaga ciągłego główkowania oraz odrobiny szczęścia. Przed graczami stoi wyjątkowe wyzwanie: na ograniczonej planszy należy umieścić jak największą ilość płytek o różnych kształtach oraz kolumn, w taki sposób, aby nie tylko zdobywać punkty, lecz także blokować ruchy innych uczestników rozgrywki. Przed wami niezwykły rodzaj połączenia gry planszowej i puzzli, które zmusi was do namysłu i sprytnego planowania ruchów przez całą rozgrywkę.

1) Callisto to niezwykłe połączenie puzzli i gry planszowej: na ograniczonej planszy należy układać płytki w jednym kolorze, tak aby przylegały do siebie bokami. Trzeba jednak uważać, ponieważ z każdym ruchem kończy się miejsce na planszy. Callisto to tetris na żywo, przewidziany dla wielu graczy!

2) Callisto należy do rodziny gier stworzonych przez Reinera Knizię – zdobywcy wielu prestiżowych nagród, najbardziej utytułowanego autora gier logicznych na świecie, twórcy takich hitów jak Geniusz, Blue Moon czy Modern Art.

3) Callisto powraca w pełnej chwale! Nowe wydanie gry to w pełni odświeżony wygląd, który zachwyci każdego: teraz jeszcze ładniejszy i bardziej elegancki. Od klocków, po planszę i kolumny, wygląd Callisto to prawdziwa uczta dla oka.

Carcassonne pudełko 2. Nowy Carcassonne

Carcassonne powraca w nowej, odświeżonej edycji! Raz jeszcze pomóż zbudować średniowieczną krainę i zapewnij jej dobrobyt, układając planszę z losowo dobieranych żetonów miast, klasztorów, dróg i pól, a następnie zdobywaj punkty, wysyłając swoich poddanych do pracy. Bądź czujny i przewidujący, ponieważ inni gracze próbują zająć jak największą część planszy dla siebie. Komu uda się uzyskać najwyższy wynik nim dołożycie ostatni żeton?

Jedna z najpopularniejszych gier planszowych o profilu familijnym dumnie kroczy przez kolejne dekady XXI wieku, dzięki nowoczesnej szacie graficznej i uwspółcześnionej instrukcji!

Carcassonne zawartosc1) Carcassonne to gigant wśród familijnych gier planszowych, o czym świadczy ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, wersje elektroniczne, liczne mistrzostwa i turnieje (w tym także Mistrzostwa Polski w Carcassonne organizowane przez naszą firmę), wiele nagród dla najlepszej gry planszowej, a przede wszystkim ogromne wsparcie fanów z całego globu.

2) Carcassonne powraca w nowej edycji, godnej drugiej dekady XXI wieku: odświeżone, piękne i dynamiczne rysunki na żetonach oraz nowy system uczenia zasad, który zapewnia uwspółcześniona instrukcja, powodują, że Carcassonne to idealna gra zarówno dla osób nie mających wcześniej styczności z grami planszowymi oraz prawdziwych weteranów!

3) Gra pozbawiona jest elementów przemocy i agresji. Rywalizacja opiera się na doskonaleniu umiejętności strategicznych (odpowiednie ustawienie pionków i żetonów), dzięki czemu stanowi idealną rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Losowe dobieranie płytek z terenem zapewnia unikatowość każdej partii, podczas trwania której żaden z graczy nie zostanie w żaden sposób wyeliminowany.

4) Nowa edycja zapewnia ponad to jeden darmowy niewydany nigdy wcześniej dodatek: pionki i wariant gry z nowym rodzajem podwładnego – Opatem.

Nowy Jork pudełko 3. Nowy Jork

Jest rok 1901 i moda na olbrzymie wieżowce kwitnie w najlepsze. Ostatnie umowy spisane z miastem pozwalają sądzić, że horyzont Nowego Jorku uświetnią wkrótce kolejne wspaniałe drapacze chmur. Nowe technologie pozwalają, by nowoczesna generacja budynków sięgnęła jeszcze wyżej nieba, starając się zaspokoić głód chwały i prestiżu mieszkańców miasta, które nigdy nie śpi. Twój wuj – Panie świeć nad jego duszą – zostawił ci mały skrawek ziemi na dolnym Manhattanie. To twoja szansa, aby zacząć karierę dewelopera i budować, budować i budować coraz wyżej i więcej. Dołącz do słynnych deweloperów, przyczyniając się do ukształtowania największej metropolii świata: Nowego Jorku!

1) New Jork to wspaniała gra strategiczna o budowie wieżowców na Dolnym Manhattanie. W trakcie rozgrywki gracze skupują ziemię, stawiają wieżowce lub przeznaczają je do wyburzenia, aby wkroczyć w następną generację budynków. Na koniec gry zwycięstwo odniesie gracz, którego ulice posiadać będą najciekawszy pejzaż oraz spełnią dodatkowe cele rozgrywki.

2) Nowy Jork to rozgrywka nie tylko dla zawodowych architektów i deweloperów, ale wszystkich, którzy uwielbiają główkować! Wymaga od graczy umiejętności planowania przestrzennego, odpowiedniego wykonywania posunięć (zastępowanie poprzedniej generacji wieżowców nowszymi w kluczowym momencie) oraz sprytnego dysponowania własnym zasobami, a także rywalizowania z innymi graczami w celu wykonania losowych celów misji.

3) Nowy Jork to idealna gra dla całej rodziny: pozbawiona przemocy, rozwijająca zdolność myślenia i planowania oraz bajecznie kolorowa! Posiada proste i przejrzyste zasady oraz zapewnia szybką, ekscytującą rozgrywkę.

4) Wspaniałe wydanie gry: olbrzymia, kolorowa plansza, karty i żetony ulic, przeniosą graczy do początku XX wieku i pozwolą na ekscytującą i przejrzystą rozgrywkę, do której wielokrotnie będą chcieli wracać!

Terra pudełko 4. Terra

Wyrusz we wspaniałą podróż dookoła świata! Gra planszowa Terra pozwoli graczom odwiedzić najbardziej zadziwiające zakątki globu – od najwyższych górskich szczytów, po najgłębsze z morskich toni. Oglądaj wszystkie cuda naszej planety i odpowiadaj na pytania typując odpowiedzi: w którym roku odkryto słynną chińską terakotową armię? Jak wysoki jest Burdż Chalifa? Którym z języków mówi największa liczba ludzi? Kiedy odkryto pierwsze kości Tyranozaura? Na pewno nie znasz wszystkich zagadek — świat pełen jest cudów, które czekają na odkrycie i zbadanie! Nawet jeżeli nie jesteś pewny odpowiedzi, nie trać wiary i zaufaj przeczuciu, tak jak wszyscy najwięksi odkrywcy – punkty otrzymujesz także, gdy jesteś blisko poprawnego rozwiązania. Do odważnych świat należy!

1) Terra to olbrzymi, interaktywny quiz dla całej rodziny. Sprawdź swoją wiedzę z różnych dziedzin dotyczących cudów natury i architektury, geografii, historii ludzkości oraz wielu innych tematów!

2) Wspaniała zabawa dla całej rodziny: typuj odpowiedzi, nawet jeżeli nie jesteś do końca pewien poprawnej i zdobywaj punkty! Kto okaże się być najbliższy miana prawdziwego odkrywcy i obieżyświata? Terra to gra w której każdy gracz wygrywa!

3) Terra to wspaniałe źródło wiadomości o świecie i jego cudach. Ponad 150 kart podzielonych według stopnia trudności zawiera setki ciekawostek o naszej planecie, których z pewnością nie znacie i które niejednokrotnie zaskoczą was lub rozbawią do łez! Idealna rozrywka do wspólnego spędzania czasu – bawi i uczy jednocześnie!

4) Przedstawiamy wspaniałe wydanie: pełne kolorowych zdjęć na kartach najwyższej jakości oraz z olbrzymią planszą, którą stanowi przejrzysta mapa świata. Terra to wspaniała podróż dookoła globu, którą odbędziecie z przyjaciółmi i rodziną w domowym zaciszu.

THE GAME BOX 3D prawo 5. The Game

Przed wami „Gra” – niebezpieczne i wymagające starcie z własnym intelektem. Przed wami cztery stosy. Dwa stosy rozpoczynają się od jedynki i podążają w górę, dwa kolejne – od setki w dół. Rozpoczynając z określoną liczbą kart na ręce musicie odrzucać po dwie w kolejce. Panuje jedna zabójcza zasada: musicie zagrywać kartę, której liczba jest dokładnie o 10 niższa lub wyższa, niż wierzchnia karta stosu. Po wykonaniu działania dobieracie kolejne karty, aż do momentu w którym skończy się talia. Wtedy zegar zaczyna nieubłaganie tykać: możecie zagrywać tylko po jednej karcie, jednak możliwości kurczą się z każdym ruchem. Spróbujcie pozbyć się wszystkich 98 kart, odrzucając karty na cztery specjalne stosy, w kolejności, która zapewni wam zwycięstwo. Tylko wyjątkowa pomysłowość może was uratować.

1) „Gra” to wspaniały rodzaj pasjansa: wymagające zasady i dynamika rozgrywki wycisną z waszego intelektu siódme poty. A to dopiero początek: gra zawiera w sobie mnogość dodatkowych wariantów – gdyż już myśleliście, że chociaż trochę opanowaliście rozgrywkę przed wami nowe wyzwania!

2) Logiczna gra kooperacyjna: w „Grze” można zanurzyć się samemu, ale w parę osób naraz (aż do 5)! Każdy wariant stawia przed graczami dodatkowe problemy i zmusza do wspólnego wysiłku w planowaniu najlepszej strategii.

3) Wyjątkowe wydanie: 102 doskonale zaprojektowane karty, które grafikami nawiązują do licznych filmów z gatunku horrorów i thrillerów. Dzięki temu „Gra” nabiera ciekawego klimatu: niebezpiecznej rozgrywki o wszystko!

 dungeon saga 6. Dungeon Saga

Grupa śmiałków wyrusza na niebezpieczną wyprawę, prosto w czeluście starożytnej Twierdzy Krasnoludzkiego Króla. Nie wiedzą jeszcze, że przyjdzie im zmierzyć się z hordami potworów i potęgą plugawego Nekromanty. Wiele kilometrów pod ziemią, gdzie nikt nie usłyszy waszego krzyku, czeka chwała lub śmierć!

Dungeon Saga to kooperacyjna gra przygodowa, w której 1-5 graczy wciela się w drużynę bohaterów, przemierzających starą krasnoludzką twierdzę. Jeden z graczy obejmuje rolę potężnego Nekromanty, który kontroluje rozgrywkę według wielu mniejszych scenariuszy, łączących się w jedną niezwykłą sagę. Gracze muszą współpracować, aby pokonać wszystkie niebezpieczeństwa, spełnić wymagania rozgrywanej misji i pokrzyżować plany mrocznych sił kryjących się w mroku klaustrofobicznych korytarzy.

1) Dungeon Saga to klasyczna gra przygodowa, w której gracze wspólnie przemierzają wiecznie zmieniające się korytarze, aby spełnić wymagania misji. Jeden z graczy kontroluje Nekromantę i jego zastępy potworów, aby przeszkodzić graczom w zwycięstwie.

2) Wielość trybów gry łączy w sobie zalety wielu rodzajów gier kooperacyjnych! Dungeon Saga pozwala na rozgrywkę zarówno samotnemu graczowi lub w trybie współpracy przeciw grze lub na rozgrywkę gracz-nekromanta kontra gracze-bohaterowie (w liczbie od 2-4) lub gracz-nekromanta kontra drużyna śmiałków prowadzona przez jednego gracza. Każda większa lub mniejsza grupa przyjaciół znajdzie tu coś dla siebie!

3) Rozgrywaj przygody na przepięknych planszach podziemi: w pełni kolorowych i podzielonych na sektory, które można dowolnie ze sobą łączyć, aby tworzy niebezpieczne i losowe lochy. Dodatkowo gra zawiera płytki skrzyń i innych skarbów, aby jeszcze mocniej ubarwić rozgrywkę.

4) Przedzieraj się przez hordy potworów lub wciel się w nekromantę, wykorzystując dynamiczny i intuicyjny system walki, oparty na rzutach sześciościennymi kośćmi. Wykorzystuj specjalne umiejętności własnej drużyny i magię oraz zbieraj magiczne przedmioty, aby przetrwać starcie z potężną talią potworów Nekromanty!

5) Niekończąca się przygoda: rozegraj podstawowe przygody i odkryj wszystkie potrzebny ci do gry zasady w epickiej sadze o zakamarkach Krasnoludzkiej Twierdzy, a następnie zapoznaj się z zasadami zaawansowanymi, które pozwolą na tworzenie własnych scenariuszy i kampanii. Z Dungeon Sagą przygoda nigdy się nie kończy!

6) Gra zawiera niesamowicie szczegółowe i pomalowane figurki bohaterów oraz potworów, gotowe do gry w momencie wyjęcia z pudełka!

 

Ostatnim akcentem są grafiki. Bez dodatkowego, póki co, komentarza.

(a jednak jest komentarz! – z dziś, 1 czerwca 2015 – Loot Letter zostanie wydane przez Bard we współpracy z wydawnictwem Black Monk).

Loot-Letter_3D-box-1024x747Zaginione Dziedzictwo pudełka Zaginione Dziedzictwo display


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. Dungeon Saga wygląda ciekawie. Rozumiem, że chodzi o polskie wydanie? Czy wiadomo coś na temat dodatków?

  • BARD Przemek

   Zgadza się, chodzi o Polskie wydanie, które będzie miało premierę w tym samym czasie co pozostałe wersje. Co do dodatków, to oczywiście jest to mocno uzależnione od popularności wersji podstawowej, ale chęci i możliwości jak najbardziej mamy 🙂

 2. Sporo gier, ale… Jak sobie przypomnę, że rok temu o tej porze czekałem na premiery Rosyjskich Kolei i Jesieni Narodów (nakładem tego samego Barda) to jednak czuć pewien niedosyt. 🙂

  • BARD Przemek

   Tutaj terminy premier są pewne, ponieważ większość tytułów będzie drukowana wraz z innymi wersjami językowymi, także nie powinno być żadnych opóźnień 🙂

   • Nie, nie – nie chodziło mi o opóźnienia sprzed roku (chyba nawet specjalnych opóźnień nie było), tylko o niedosyt wynikający z tego, że tegoroczne gry są z zupełnie innej półki. 🙂

 3. A jednak jest komentarz! – z dziś, 1 czerwca 2015 – Loot Letter zostanie wydane przez Bard we współpracy z wydawnictwem Black Monk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

czternaście + 9 =