Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Zapowiedzi 2015 – cz. VI: Plany wydawnictwa Hobbity.eu

Zapowiedzi 2015 – cz. VI: Plany wydawnictwa Hobbity.eu

nowe logo hobbityWydawnictwo Hobbity.eu przygotowuje na rok 2015 sporo ciekawych gier. Fani Tokaido z pewnością ucieszą się z nowego dodatku Matsuri, a wielbiciele gier strategicznych i familijnych też znajdą coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy niektóre z gier wydawnictwa Hobbity na najbliższe miesiące. Ze względu na to, iż jeszcze trwają prace nad niektórymi z gier, prezentowane poniżej ilustracje nie są ostateczne.

Już w przyszłym tygodniu na sklepowe półki trafi gra o piratach:

PiratoonsPiratoons
Weź udział w największej pirackiej przygodzie wszech czasów. Zachowaj zimną krew i użyj swego sprytu, aby wybudować najszybszy i najbardziej okazały statek oraz zrekrutować najlepszą załogę. A pieśni o Twoim okręcie i Twoich wyczynach rozbrzmiewać będą we wszystkich tawernach świata oraz na pirackich okrętach, przemierzających wszystkie morza i oceany.

Proste zasady, przyciągająca oko szata graficzna i duża grywalność czynią z tego tytułu świetną grę familijną i imprezową. Już niedługo pojawi się polska wersja strony poświęconej tej grze: www.piratoons.eu , a w oczekiwaniu na premierę gry, zachęcamy do obejrzenia jej krótkiego trailera.
Autorzy: Olivier Gregoire, Thibaut Quintens
ilość graczy: 2-4
czas rozgrywki: 30 minut
wiek: 8+
data premiery: marzec 2015

ProhisProhis

Spróbuj zdobyć fortunę na przewozie legalnych i nielegalnych towarów. Transport jest wysoce ryzykownym zajęciem, ponieważ inni gracze mogą skontrolować Twój ładunek i jeśli znajdą w nim wątpliwego pochodzenia towary – skonfiskować go. Aby wygrać, trafnie przewiduj ruchy przeciwników, blefuj i negocjuj! Prohis to świetna gra imprezowa. Bardzo dobrze sprawdzi się na spotkaniach w pubie czy w plenerze, a dzięki poręcznemu pudełku zmieści się do każdego plecaka.
Autor: Marc Brunnenkant
ilość graczy: 3-6
czas rozgrywki: 20 minut
wiek: 10+
data premiery: maj 2015

Haru_IchibanHaru Ichiban

Harmonia i spokój pozwolą Ci przenieść się do dawnego ogrodu japońskiego. „Haru Ichiban” to pięknie ilustrowana, 2-osobowa gra logiczna z elementami taktyki – autorstwa Bruno Cathali. Gracze wcielają się w niej w rolę 2 ogrodników, dbających o nenufary w dalekiej Japonii. Wiosenny wiatr (Haru Ichiban) jest Twoim sprzymierzeńcem i pomoże Ci tworzyć harmonijne kwiatowe wzory, abyś to Ty został najlepszym ogrodnikiem Cesarza.
Autor: Bruno Cathala
ilość graczy: 2
czas rozgrywki: 20 minut
wiek: 8+
data premiery: czerwiec 2015

Empires_Age_of_DiscoveryEmpire: Age of Discovery

Legendarna gra powraca w nowej odsłonie. Empires: Age of Discovery to nowa edycja bestsellerowej gry Age of Discovery III. Poprowadź swoje Imperium ku glorii i chwale kolonizując nowe lądy. Zbuduj swą potęgę handlową lub militarną. Nowe terytoria pełne nowych zasobów czekają na Ciebie – zdobądź je. Empires: Age of Discovery to pełna emocji ekonomiczna gra, w której może uczestniczyć od 2 do 6 graczy, którzy będą liderami jednego z 6 Imperiów. Gracze mają za zadanie odpowiednie wykorzystanie posiadanych żołnierzy, kolonistów, misjonarzy i kupców, którzy będą przynosić profity.

Gra pojawi się na polskim rynku w angielskiej wersji językowej z polską, kolorową instrukcją i tłumaczeniem wszystkich występujących w grze żetonów. Już niedługo kończy się kampania gry na Kickstarterze, która na dzień dzisiejszy przekroczyła już próg 200 tysięcy dolarów.
ilość graczy: 2-6
czas rozgrywki: 120 minut
wiek: 13+
data premiery: czerwiec 2015

My_VillageMy village (polski tytuł w opracowaniu)

duet autorów Inka i Markus Brandt stworzył zupełnie nową grę. Tytuł nawiązuje do ich poprzedniego hitu – gry Pokolenia (laureatki tytułu Gra Roku dla zaawansowanych graczy 2012 w Niemczech i Czechach). „My Village” to samodzielna gra, w której każdy gracz stoi na czele własnego rodu. Znane miejsca i postacie powracają, a fani Pokoleń odnajdą pewne podobieństwa, jak np. kronika wsi i tor czasu życia. Z drugiej strony, pojawi się sporo nowych elementów, a mechanizm zarządzania kośćmi uczyni wybieranie akcji bardziej dynamicznym.
Autorzy: Inka and Markus Brand
ilość graczy: 2-4
czas rozgrywki: 60-90 min.
wiek: 12+
data premiery: czerwiec 2015

MatsuriMatsuri

Matsuri to najnowszy dodatek do gry Tokaido. Dzięki niemu nasi podróżnicy poznają regionalne, japońskie święta, a w grze przybędzie strategicznych wyborów. Po zjedzeniu posiłku w gospodzie dobierane będą karty świąt, które pozwolą graczom zdobyć dodatkowe punkty na koniec gry lub uczynią niektóre pola na planszy bardziej opłacalne w danej rundzie. Dodatek ma proste zasady, piękne ilustracje Naïade i znakomicie rozszerza bazową rozgrywkę.

Dodruk podstawowej wersji gry Tokaido pojawi się w sklepach również w tym roku.
Autor: Antoine Bauza
ilość graczy: 2-5
czas rozgrywki: 60 minut
wiek: 10+
data premiery: październik 2015


 

Facebook Comments

5 komentarzy

  1. Bardzom ciekaw Haru Ichiban! Na Essen wyprzedało się błyskawicznie…

  2. Ktoś wie czy Haru Ichiban będzie w całości drewniane jak na Essen??? Byłoby sympatycznie 🙂

  3. Czy żetony Age of Discovery będą po polsku czy będzie po prostu kartka z tłumaczeniami?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 + 17 =