Home / News / FGH startuje z kampanią crowdfundingową gry „Odbudowa Warszawy 1945-1980”

FGH startuje z kampanią crowdfundingową gry „Odbudowa Warszawy 1945-1980”

Fabryka Gier Historycznych już w marcu tego roku wystartuje z kampanią crowdfundingową gry „Odbudowa Warszawy 1945-1980”. Na stronie wydawnictwa pojawiła się oficjalna zapowiedź i potwierdzenie tej informacji.

Odbudowa Warszawy 1945-1980 to gra Piotra Grzymisławskiego i Łukasza Szopki – będzie to ich planszowy debiut. Jak najszybciej i najtrafniej opisać Odbudowę? Najprościej można powiedzieć, że to gra rodzinna z wariantem zaawansowanym dedykowanym koneserom gier i geekom. Zasady gry są proste i przejrzyste – w grę mogą zagrać nawet 10 latkowie. Wariant familijny trwa ok. 60 minut, zaawansowany – 120 minut.

Odbudowa Warszawy - prototyp

Odbudowa Warszawy – prototyp

Celem gry jest odbudowa zniszczonej po II wojnie światowej stolicy Polski. Gracze wcielają się w pracowników Biura Odbudowy Stolicy i decydują o tym, gdzie powstaną dostępne w grze budynki. Wśród nich są takie perełki architektury jak Filharmonia Narodowa, Pałac Ministra Skarbu, Pałac Kultury i Nauki czy Pawilon Wystawowy SARP. Za stawianie budynków gracze otrzymują punty zwycięstwa. Kto na koniec gry będzie miał ich najwięcej, wygrywa.

Aby poznać więcej szczegółów o grze, zapraszamy na stronę wydawnictwa.


 

Facebook Comments

One comment

  1. Urzekło mnie określenie Pałacu Kultury i Nauki jako “perełki architektury”. 🙂 I przypomniało stary dowcip:

    Bardzo dumnego ze swojego miasta warszawiaka odwiedził gość ze Stanów Zjednoczonych. Gospodarz, chcąc olśnić przybysza, zaprowadził go na Plac Defilad i pokazał gmaszysko, oczekując zachwytów. Ponieważ gość wyglądał na zakłopotanego, zaczął się dopytywać:
    – I jak? Podoba ci się?
    – No cóż. Mały, ale gustowny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

siedemnaście + 19 =