Home / Wydarzenia / Pionek, czyli kierunek na Gliwice!

Pionek, czyli kierunek na Gliwice!

pionek23W dniach 13-14 grudnia 2014, po raz XXIII fani gier planszowych ze śląska, ale także całej Polski będą mieć wspaniałą okazję spotkać się i pograć w Gliwicach podczas Pionka, najstarszej w Polsce imprezy całkowicie poświęconej planszówkom. Spotkanie odbędzie się  w Hali Sportowej SP nr 1 w Gliwicach, przy ulicy Kozielskiej 39. W sobotę będzie można pograć w godzinach 10.00-19.00, a w niedzielę nieco krócej, bo do 18.00. Wstęp na całą imprezę kosztuje zaledwie 5 zł.

Na wszystkich uczestników czekać będzie pozytywna i ciepła atmosfera, dziesiątki stołów do gry, setki gier oraz tradycyjne atrakcje, takie jak konkursygiełda gier używanych czy  premiery prezentacje nowych gier.  Wśród setek dostępnych tytułów będą i proste gry dla dzieci, i ciekawe trudne gry dla dorosłych, ale także szereg gier dla osób, które dopiero chciałyby poznać planszówki, a nie wiedzą, od czego zacząć.

Celem imprezy jest jak zwykle dobra zabawa w miłym towarzystwie i promowanie gier planszowych jako nowoczesnej i ciekawej formy spędzania czasu. Stałym bywalcom Pionka nie trzeba reklamować, zaś ci, którzy nie mieli dotychczas większej styczności z grami nie mają się czym martwić – przez cały czas trwania imprezy ekipa wolontariuszy w Pomarańczowych Koszulkach będzie tłumaczyć reguły i pokazywać, jak grać w najpopularniejsze gry.  Doradzą w co warto zagrać. Pomogą znaleźć partnerów do gry czy wolne stoliki. Można się do nich zwrócić z każdym problemem. Na Pionku nikt nie jest pozostawiony samemu sobie.

Podczas Pionka będą miały miejsce premiery dwóch gier. Pierwszą z nich jest Mr. House wydawnictwa Granna, autorstwa nominowanego do prestiżowej niemieckiej nagrody Spiel des Jahres Adama Kałuży. Druga to planszowy Wiedźmin wydany przez CD Projekt Red w kooperacji z Fantasy Flight Games. Jego autorem jest najbardziej znany polski autor planszówek – wielokrotnie nominowany i nagradzany branżowymi nagrodami Ignacy Trzewiczek. Obu autorów będzie można spotkać na Pionku prezentujących swoje gry.

Jeśli ktoś myśli o zakupie dobrych gier na prezent świąteczny, to niech nie zapomina portfela. Pionka odwiedzi  bowiem szereg polskich wydawców, którzy będą prezentować oraz sprzedawać swoje najnowsze gry. Na Pionku, od kilku już lat, działa też giełda gier używanych, na której można nabyć gry często po okazyjnych cenach. Jeśli więc komuś zalegają na półkach gry, w które już nie gra, ale szkoda mu je wyrzucić, to może przynieść i wystawić je na giełdzie.

Szczegółowe informacje o Pionku oraz atrakcjach zbliżającej się edycji można znaleźć na stronie imprezy:www.pionek.org

Games Fanatic jest jednym z patronów imprezy.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × dwa =